Нажмите "Enter" чтобы переместиться к содержанию

Роль упаковки при реалізації м’ясних продуктів.

Виготовлення м’ясної продукції є енергоємним і трудомістким. В результаті неадекватного зберігання м’яса, в дію вступають хімічні реакції, які псують зовнішній вигляд продукту і знижують його якість. Як наслідок цього — отруєння організму, розлади з боку шлунково-кишкового тракту і алергія. Як же забезпечити споживачів високоякісною продукцією?
В даному випадку виручить вдале пакувальне рішення. Упаковка готових продуктів є вагомим елементом будь-якого виробництва. У тому числі і виготовлення м’яса, і продуктів з нього. Упаковка необхідна для оборони від зовнішнього середовища, надання продукції товарного вигляду, а також збільшення терміну придатності м’ясної продукції. Тому найважливішим завданням для товаровиробника є вибір потрібної упаковки.
Збільшення терміну зберігання продукції є головним завданням упаковки. Навіть матеріал з мінімальними бар’єрними властивостями збільшує термін придатності м’яса до 5 днів. Реально досягається термін зберігання при температурному режимі близько 0 ° для охолодженої яловичини — 15 діб, свинини — 45, м’яса птиці — 90.
Ще одна вагома функція упаковки — стимулювання продажів. Сьогодні упаковка призначена не тільки для фасування продукції. Всі виробники докладають величезні зусилля до впізнаваності своєї продукції на ринку. М’ясопродукції буде виділятися з загальної маси, якщо вона має оригінальну і якісну упаковку.
При огляді прилавків у магазині, людина кидає погляд на упаковку і тільки потім вона оцінює те, що в ній знаходиться. Елітність упаковки викликає довіру до продукції. При цьому м’ясні вироби викликають апетит і асоціації з делікатесними продуктами.
Необхідно зазначити, що для нашого ринку характерна не окрема проблема упаковки м’яса, а загальна проблема якості. Ніякий, навіть дуже дорогий, упаковці не під силу збільшити період придатності м’ясної продукції, якщо вона виробляється в антисанітарних умовах і зберігається на вітрині, не пристосованій для її зберігання, тим більше швидка перевозка грузов зменшить термін зберігання товару на складі. Відмінна якість виробів з м’яса, відповідний тепловий режим зберігання, відповідні санітарно-гігієнічні заходи в цеху, злагоджена логістична схема транспортування і лише слідом — прийнятні пакувальні матеріали, а також високотехнологічне пакувальне обладнання.