Цибуля — овоч на вагу золота.

Цибуля — знайома людству вже більше 5000 років. Стародавні жителі Єгипту поклонялися її як божеству. Стародавні жителі Риму включали її в обов’язковий раціон воїнів, вважаючи, що вона надає силу і мужність. А араби в середні століття й зовсім цінували такий звичний для нас овоч на вагу золота і міняли полонених на цибулини.
З благоговінням відгукувалися про лук і великі цілителі старовини. Гіппократ радив вживати його як засіб від ревматизму і ожиріння. Авіценна радив використовувати цибулю для знезараження «поганої» води, для прискорення загоєння ран, при ангіні, проблемами з травленням і відсутністю апетиту.
А вже як поважали цибулю красуні різних країн і народів! У стародавній Греції виготовляли омолоджуючі маски для обличчя з цибульної кашки, меду та оливкової олії. Персіянкі заважали цибулевий сік з соком алое, медом і яєчним жовтком і вкривали отриманої цілющою сумішшю волосся. А аристократичні француженки для додання шкірі порцелянової білизни приймали ванни з додаванням цибулі, звареної в молоці.
Значно цінуються і лікувальні властивості цибулі. У давності вважалося, що один тільки запах цибулі здібний відігнати хвороби. Під час морів на дверях будинків вивішувалися зв’язки цього овоча.
Нинішні вчені легко пояснюють цибульний феномен. За їх твердженням, присутні в овочі леткі речовини — фітонциди, що роблять згубний вплив на хвороботворні бактерії. Також багато чого цікавого можна дізнаттися читаючи справочник гинекологических заболеваний.
Самою доброчинної частиною вважається підстава цибулини, так зване донце, і прилеглі до нього області. При очищенні цибулі слід щадити цю частину.
У наш час доведено, що постійно вживаючи цибулю можна знизити вміст холестерину в крові. Цей овоч у числі іншого має цукрознижувальні властивості, що робить за потрібне його вживання хворими на цукровий діабет.
Але, зрозуміло, найголовніше застосування цибулі — в кулінарії. Без цього гострого ароматного овоча не обходиться більшість народів світу. У цибулі особливий хімічних склад: окрім фітонцидів та ефірних масел, які забезпечують характерний запах і сильну бактерицидну дію, в ньому є фруктоза, сахароза і мальтоза, кислоти — яблучна, лимонна і аскорбінова, сполуки заліза і калію, йод, пектин і безліч інших корисних речовин. Цибуля чудово поєднується з м’ясом, рибою, овочами, сиром, тістом і навіть з медом. Свіжий і смажений, варений і запечений, сушений і маринований — він гарний в будь-якому вигляді та здатний додати пікантності навіть самі прості страві. Загалом, споживайте побільше цибулі, зцілюватись то добре!
*http://www.budemzdorovy.org/