Нажмите "Enter" чтобы переместиться к содержанию

Художня ковка і її роль сучасному світі.

Художня ковка має багатовікові традиції, йде углиб тисячоліть — адже ковані вироби цінували архітектори та майстри всіх епох. Ковані вироби супроводжували людину протягом всієї історії існування художньої ковки, удосконалювалися і видозмінювалися разом зі зміною архітектурних стилів, і до цього часу вони здатні відтворювати ту чи іншу епоху, та й професія коваль була в пошані. Уже в середні століття ковані предмети з’явилися і в архітектурі, і в інтер’єрі, кузня людських ідей працювала на повну і все з’являлися нові візерунки і нові захоплюючі творіння. Так різноманітні ковані рішення доповнювали і оформляли архітектуру палаців і будинків заможних людей, релігійних храмів.
Яка ж роль кованих елементів в інтер’єрі зараз?
Сьогодні ковані елементи дуже часто використовуються в дизайні будинків і ланшафту, які на сьогоднішній день можна класифікувати на три основні категорії: побутові ковані вироби, ковані вироби для інтер’єру та ковані вироби для прилеглої території та оформлення фасаду (екстер’єру). Особливість їх у тому, що вони можуть лаконічно вписатися в інтер’єр як будинку, садиби, так і нового магазину, модного клубу або затишного кафе чи престижного ресторану. Будь-яка ідея може бути втілена в металі. Для виробництва кованих елементів використовують такі матеріали як: залізо, сталь, мідь і латунь. Кований метал легко поєднується з декоративними оздоблювальними матеріалами такими як камінь, дерево, скло, тому будь-яка художня задумка може бути реалізована.
Кожен кований елемент по-своєму може прикрасити інтер’єр і екстер’єр таким чином, що вони стануть виглядати стильно, оригінально і престижно.
По-перше, це можуть бути невеликі предмети, які дійсно використовують в побуті. Наприклад, популярні сьогодні ковані вішалки для одягу, квіткарки, полички, карнизи для штор, світильники, попільнички і ще багато чого іншого на що здатна людська фантазія.
По-друге, це — ковані декоративні вироби як такі, наприклад, ковані свічники.
По-третє, це — ковані меблі або інші великі предмети, що об’єднують навколо себе весь інтер’єр. Оригінальна кована мебель з її витонченими лініями прекрасно вписується як в класичні інтер’єри, так і в стильні інтер’єри модерн, і тому ковані меблі постійно популярні, оскільки вони дуже міцні, довговічні і естетичні. Найчастіше ковані меблі зустрічається в інтер’єрах заміських будинків і використовується як всередині, так і зовні приміщення. Ковані вироби відрізняються естетичністю, неповторністю і в той же час високою надійністю.