Про аліментні зобов’язання.

Не рідко, коли сім’я з якихось причин розпадається і близькі люди стають колишніми чоловіком і дружиною. Але по відношенню до загальних дітям неможливо стати колишніми батьками, якщо вони неповнолітні, то у вас залишаються перед ними обов’язки. На конкретні запитання відповість фахівець з питань сімейного права.
Марина Лалетіна: — Колишній чоловік, виплачував із зарплати аліменти на дочку до її вісімнадцятиріччя. Зараз донька вступила до інституту. Донька є інвалідом третьої групи, чи повинен батько продовжувати платити аліменти? Колишній чоловік зараз не працює і перебуває на обліку в службі зайнятості, як безробітний.
Юрист адвокат Васильків — За загальним принципом аліментні зобов’язання батьків припиняються після досягнення дитиною 18 років. Винятком буде, якщо повнолітня дитина непрацездатна і потребує тримання. Непрацездатним людина визнається тоді, коли має інвалідність першої або другої групи. Вирішувати потребує чи непрацездатна дитина чи ні, суд буде виходячи з конкретних обставин у справі. У тому випадку, коли батько дитини безробітний — якщо суд приймає рішення про стягнення з нього аліментів, суми аліментів будуть утримані із суми допомоги, яку він отримує як безробітний.
Ірина Богданова: — У новій родині мого колишнього чоловіка є ще дитина і він подав до суду заяву про зменшення розміру аліментів на нашу з ним дочку. І тепер замість 25% від його прибутку я отримую лише 16,5%. Але він і його нова дружина працюють і непогано заробляють. Чи можу я домагатися минулого розміру аліментів або стягнути додаткові суми на утримання спільної з ним дочки?
Юрист: — Рішення суду обгрунтоване і збільшення розміру аліментів на утримання вашої спільної дитини неможливо. У вашого чоловіка помінявся сімейний стан, є ще дитина, і тому суд правомірно зменшив йому розмір виплат на утримання вашої з ним дитини. За законом, на єдину дитину сплачується 25% доходу відповідача, на двох 33%, на трьох і більше 50%. Розмір виплат на двох дітей становить 33%, відповідно по 16,5% на кожного.
Суд може прийняти рішення про покладення на одного з батьків обов’язки нести додаткові витрати, пов’язані з утриманням неповнолітнього, при наявності виняткових обставин. Під винятковими обставинами розуміються важка хвороба, каліцтво або необхідність додаткового догляду за неповнолітньою дитиною. Сподіваюся, що у вашому випадку таких виняткових обставин немає.