Авторські права: як захистити першість.

Автори і винахідники аж ніяк не застраховані від образливої ​​процедури доказування свого авторства. Автор випадково розповів своєму колезі чи товаришу про свої ідеї в курилці або за обідом, а через деякий час пізнається, що колега чи товариш видав ідею за свою. При цьому він знаходить і популярність та гроші, а ви, природно, не отримуєте навіть спасибі. Як же убезпечити себе від таких напастей і які докази будуть мати силу при доведенні свого авторства?
Право поділяє право авторське та патентне право. Право авторське здійснює протекцію авторів творів в галузі мистецтва, а патентне оберігає права винахідників.
Звичайно, рукописи та інші документи — відмінний доказ авторства та процесу створення твору, але далеко не завжди на рукописах проставлена ​​дата або підпис автора, а аналогічні матеріали можуть бути і у протилежної сторони.
Якщо ви даєте комусь авторські матеріали, то краще всього зробити це за допомогою пошти, а можна і звернутися до нотаріусу. Тому що при відправленні поштою на конверті обов’язково ставиться поштовий відбиток з датою відправлення листа. Потім довести, що в конверт були вкладені саме ті папери, які ви стверджуєте, можна склавши опис вкладених документів. Лист з описом вкладення стає вже цінним. Для ще більшої упевненості надсилайте такий лист з повідомленням. Все це, звичайно ж, буде переконливою доказовою базою для підтвердження вашого авторського першості.
Якщо ви звернетеся до нотаріуса, то він, звичайно ж, фіксує датування пред’явлення документів. Нотаріус може і взяти на відповідальне зберігання паперу, але так як в нотаріальних конторах і так зберігається велика кількість документів, нотаріуси з великим небажанням погоджуються зберігати додаткові папери, тому такий спосіб не особливо поширений.
Найбільш правильне рішення все ж — зареєструвати своє авторство офіційно в уповноваженої на те організації. Реєстрація там не коштує великих грошей, сплачується лише держмито. При такому розкладі вже нікому не вдасться в майбутньому присвоїти авторство на ваші твори і користуватися плодами вашої творчості зможете тільки ви.