Заходи МЧС при гасінні пожежі.

Під час гасіння пожежі  в  спорудах і будівлях  безпека особового складу  перед усім залежить від міцності будівельних конструкцій. Тому особовий склад обов’язково повинен знати особливості та  поведінку конструкцій під час пожежі.
На пожежах необхідно постійно вживати заходи  для пониження дії тепла на  конструкції. Не  збільшувати навантаження за рахунок  пролитої води, вчасно евакуювати майно та обладнання .
Так як на особовий склад ,  надто  на ствольщиків, діє  теплове випромінювання, яке пожежний  витримує тільки певний — визначений період часу, тому необхідно при визначенні позиції  ствольщика, визначати  місця  відступу.
Під час роботи пожежних на даху і взагалі на висоті необхідно страхуватися мотузками, використовувати троси, пожежні драбини.
Переміщатися на даху потрібно обережно.
В небезпечних місцях не можна  допускати скупчення людей.
Під час розбору конструкцій не рекомендовано скидати з висот конструктивні елементи. При  виникненні такої необхідності, місце повинно охоронятися.
Якщо  на місці пожежі трапляються  газові, теплові, електричні чи інші комунікації чи устаткування,  порушення яких може привести  до загрози життю і здоров’ю   працюючих, а також під час роботи в  пожежо-  та   вибухонебезпечних приміщеннях, то перед усім  знаходять можливість для їх відключення.
При гасінні пожежі в умовах низьких температур, необхідно організувати вчасну підміну особового складу.  На місці пожежі повинні бути пункти  обігріву  та медичної допомоги.
При сильному вітрі необхідно стежити за зовнішніми обставинами, вживати  вчасні заходи  для попередження нових  осередків     пожежі, та захисту працюючих від вогню,  опадаючих конструкцій.
При горінні нафтопродуктів в резервуарах, розставлення техніки та особистого складу необхідно проводити з врахуванням напрямків  можливого розливу ЛЗР і ГР .
Особовий  склад, що не приймає участі в гасінні, необхідно вивести  з небезпечної зони. При гасінні таких пожеж завжди призначається відповідальний за техніку безпеки з числа  начальницького складу. А також ведеться журнал якщо такого не має то купить журнал учета огнетушителей потрібно обов’язково.

Іноді на пожежах виникає необхідність в перерізанні електропроводу з метою відключення струму. Різання проводки допускається , коли вона перебуває під напругою, не вищою за 220 В . Для цього використовують спеціальний комплект інструментів, що везуть на пожежному автомобілі.
Кожний командир пожежної охорони  зобов’язаний  проявляти  турботу  до  підлеглих та пред’являти  вимогливість до виконання правил техніки безпеки  на всіх етапах бойових  дій пожежних підрозділів.