Видалення зубного каменю.

Навіть при систематичній чищенні зубів важко уникнути утворення на їх поверхні тонкої плівки нальоту. Наліт не встигає закріплюватися і завдавати шкоди зубам між чистками, тому його появи боятися не варто за умови правильного догляду за зубами. При нерегулярному чищення зубів наліт, що утворився після закінчення якогось часу перетворюється на зубний камінь. А це вже досить небезпечне явище.
Зубний камінь може стати причиною розвитку захворювань, що призводять до руйнування зубів, таких, як пародонтит, карієс, гінгівіт. Перед пломбуванням або протезуванням зубів камінь слід видалити, оскільки він перешкоджає нормальному проведенню даних стоматологічних процедур. Найбільш ефективно видалення зубного каменю роблять у стоматологічних клініках. Дана процедура включає в себе три етапи. Спочатку відбувається видалення каменю за допомогою ручного інструменту та ультразвуку, після чого поверхня зубів шліфують і полірують, тобто проходить процес відбілювання зубів як в www.qclinic.com.ua.
В деяких випадках замість полірування та шліфування на зуби наносять захисну спеціальну пасту. Основними методами усунення зубного каменю є механічний, фізичний і хімічний. Механічний метод видалення каменя передбачає використання спеціального набору інструментів, які представляють собою вигнуті гачки.
Основним інструментом для видалення відкладень служить гострий екскаватор. В даний час фахівці вдаються до такого способу досить рідко через його травмонебезпечність. Фізичні способи видалення зубного каменю більш затребувані. Їх зміст полягає в тому, що для видалення зубних відкладень використовуються всілякі ультразвукові апарати. Якщо ж за допомогою вищевикладених способів видалення каменів важко, вдаються до хімічного методу.
У подібних випадках використовуються засоби, що розчиняють камені. У даного способу є мінус: хімічні засоби можуть частково пошкодити або зруйнувати емаль зубів. Найбільш сучасним методом усунення зубного каменя є лазерне видалення. За допомогою лазерного апарату відкладення на зубах дробляться на невеликі частини і вимиваються з поверхні зубів спеціальним спреєм.