Проблема малого готельного бізнесу, яка все живе по квартирах.

Як правило, однією з головних проблем готельного бізнесу може бути покупка нерухомості. Як правило, пансіони будують в розкуплених і перепланованих приміщеннях населених багатоповерхівок. Всі квартири зобов’язані бути присутніми в нежитловому фонді, щоб можна було б офіційно відкрити готель, а це дуже складно. Зробити це досить дорого, а етап переоформлення в деяких випадках може тривати багато часу, враховуючи ще непомірно високі ндс на земельні участіки і приватну власність роблять складним вдосконалення готельного підприємництва.

За результатами статистики, більша частина маленьких пансіонів в державі і зараз числяться в житлових квартирах і володіють ними фізичні особи, тоді як юридична діяльність полягає в оренді приміщень на кілька днів враховуючи умови укладання угод з відвідувачами. В такому випадку права називати себе «пансіонатом» ці заклади не отримують. Тепер досить мало пансіонатів, подібних як пансіонат Ялта, які організовують чудові фірмові служби і при тому законно оформлених, а таким чином, цим пансіону, в такому випадку, важко розкрутитися внаслідок великої конкуренції

Є ще одна проблема малих готелів, яка, полягає в тому, що потрібно дотримуватися всіх норм і актів, які вимагають правила в багатоповерхових кімнатах і до реєстрації готельного бізнесу. Такі закони діють ще з часу правління Горбачова і не актуальні сьогодні.

Може бути, що зроблена за правилами претензія на перепланування в деяких випадках може буде повернута владою внаслідок того, що за стандартами забороняється наявність більше двох туалетних кімнат у квартирі. І в тому випадку якщо в наявності немає ліцензії відповідності, в населеній будівлі суворо заборонено годувати наймачів і забороняється навіть продавати алкоголь без ліцензії. Відповідно, через дані правила приблизно 15-ти відсотків маленьких пансіонатів не оформлено офіційно.

Можна було б виправдати таку неувага уряду до даного виду бізнесу, в цій ситуації якби готельна база в нашій державі виявилася добре налагоджена або добре розвивалася.