Як вибрати ванну?

Сьогодні сантехнічні магазини повні в достатку на різні товари у порівняні з радянськими часами і покупець цілком виправдано задається питаннями: «А що саме підійде мені?», «А що більш надійно?» І т.п. І аостало питання а яка ванна краща як її правильно вибрати? Їх різноманітність воістину велика: різні розміри, покриття, матеріали … Найчастіше це чавун, сталь і акрил.

Сталеві ванни користуються все більшою і більшою популярністю. Причина тому низька ціна і відносна легкість в плані маси і монтажу. Однак, у таких ванн є пару значних мінусів. По-перше, ванни зі сталі зовсім не утримують тепло. По-друге, сталевий лист не витримує сильних напруг, а тому при неправильному монтажі або недбалому використанні може деформуватися, викликаючи тріщини й відколи емалі. У подібному випадку повернути ванні первозданний вигляд не представляється можливим. Чавунні ванни менш популярні, ніж сталеві і в основному з-за своєї ціни, тому що коштують досить дорого, проте з точки зору якісних характеристик виглядають виграшніше сталевих.

Чавун прекрасно зберігає тепло, надійніший і менш гнучкий. Емаль таких ванн стійка до механічних контактів і прекрасно зазнає різні кислотно-лужні впливи. Однак ванни з чавуну більш вагомі, що утрудняє процес транспортування і монтажу. Але справжніх цінителів якості це ніколи не зупиняло, тим більше що чавунні ванни завоювали довіру споживача ще в радянські часи. Тепер познайомимося з акрилом. Не так вже і давно на ринку з’явилися такі ванни як акрилові, але ні в якій мірі не поступаються двом попереднім типам.

По-перше, акрилові ванни більш теплі, по-друге, мають легку конструкцію у поєднанні з підвищеною надійністю, по-третє, акриловий лист, на відміну від емалевого покриття, піддається повної реставрації після механічних впливів.

Проте ванни з акрилу Равак трохи дорожче чавунних. Безумовно, існують і менш дорогі аналоги, але слід пам’ятати, що подібні дешеві акрилові ванни складаються з недорогого пластика, лише покритого шаром акрилу, в результаті чого з часом вони набувають сіруватий або жовтуватий відтінок. Вся справа в тому, що пластик під впливом часу починає змінювати колір, в той час як акрил — матеріал прозорий і шар його не зможе приховати ці зміни. Подібні ванни підлягають реставрації після механічних впливів, але первісний колір повернути не вдасться. Тому слід чітко розрізняти дорогі акрилові ванни і дешевші аналоги. Вибір, безумовно, робити Вам, але пам’ятайте, що впевненість у правильному виборі — запорука можливості насолодитися Вашою покупкою в повній мірі.