Як вибрати матрац?

Як вибрати матрац?Увага! Неправильний вибір матраца може викликати дискомфорт, безсоння, больові синдроми. Розумний вибір матраца це гарантування умов для Вашого здоров’я і молодості організму. Матрац у вашому спальному гарнітурі насправді важливіше ліжка — адже ліжко — це всього лише елемент декору і опорна підставка для спального місця, яким і є Ваш матрац. Відповідно і підхід до вибору матраца повинен бути серйозним і індивідуальним. Вибір матрацу залежить від вашої ваги, зросту, віку і від ваших індивідуальних смаків. Також дуже важливим є правильний вибір чохла матрацу, адже вони так само, як і матраци, складаються з різних матеріалів.

Зовсім недавно стверджували, що спати на жорсткому матраці — корисно. На сьогоднішній день, цей факт спростують. Дуже жорсткий матрац буде створювати навантаження на хребет, а надмірно м’який буде давати йому провисати, і як результат не зможе забезпечити достатньої підтримки хребта, а м’язи будуть напружені. Запам’ятайте одне з головних правил: «Чим природніше положення Вашого хребта під час сну — тим кращий ортопедичний ефект», купуеш то плати за корисну річ. Хребет людини звикає до поверхні, на якій він спить, і певною мірою деформується. Якщо людина довгий час спала на старому м’якому матраці або дивані, то ні один, навіть самий ідеальний матрац не зможе принести бажаного комфорту.

Сплячи на матраці людина має «занурюватися» в м’який верхній шар, тим самим створюючи «колиску» для хребта людини. Оцінити комфорт Вашої «колиски» і зробити правильний вибір дуже просто. Чим більше точок Вашого тіла торкається поверхні матраца — тим краще. Найбільш відповідний для Вас матрац можна вибрати тільки випробуваннями. Якщо звичайно Ви спите на спині, слід звернути увагу на те, що стегна повинні бути в природному положенні, а сідниці занурювалися в матрац. Якщо ви вважаєте за краще спати на боці, слід вибрати модель, де занурюються плечі і стегно, а область попереку підтримується. Основа матраца (пружинний або латексний блок) здійснює функцію підтримки. Комфорт — це максимальна відповідність матраца формам тіла людини і зменшення навантаження на стандартні точки тиску (щоб менше ворочитися уві сні). Комфорт забезпечується шарами наповнювачів.

Ортопедичні матраци поділяють на 2 групи: пружинні і безпружинні. Пружинні матраци також мають 2 групи: на основі блоку залежних пружин «бонель» і матраци з незалежними пружинами. Перший вид відносно недорогий і економний володіє невеликими ортопедичними властивостями, тому що всі пружини в ньому стискаються одночасно. Внаслідок чого матрац по-різному прогинається під різними частинами тіла, створюється ефект коливання, «хвилі», що знижує комфорт сну. Незалежні пружини в матраці працюють (стискуються) окремо один від одного. Завдяки їх автономності, забезпечується максимальний комфорт, і матрац набуває анатомічні властивості.  Також, можна відзначити незалежність сплячих на матраці людей один від одного. Матраци з незалежними пружинами бувають двох видів. У блоці незалежних пружин кожна пружина поміщена в окремий чохол з тканини, що робить матрац зручнішим. Кількість пружин на квадратний метр коливається від 200 до 1000 шт. Чим більше незалежних пружин в матраці на квадратний метр, тим кращий анатомічний ефект. Завдяки цьому повністю виключаються коливання поверхні матраца, такі матраци безшумні. Навантаження ділиться рівномірно по всьому матрацу. Хребет приймає природне S-образне положення і м’язи, зв’язки, суглоби розслабляються. Також використовують пружини різної жорсткості (5-ти або 7-ми зонні), що допомагає витримати великі навантаження і посилити ортопедичний ефект. Такий матрац послужить відмінним інструментом, щоб допомогти Вам запобігти виникнення і розвиток захворювань хребта. Вибираючи довжину матраца, необхідно керуватися правилом: довжина повинна відповідати вашому зросту плюс 20 см., для вільного простору, (по 10 см з кожного боку). По ширині односпальний матрац повинен складати мінімум 80 см, а двоспальний — 140 см. Додаткова ширина може бути додане простору, необхідного для руху рук, тіла і ніг.

Будь який інший, матрац завжди повинен відповідати вашому тілу.