Виверження вулкана Пуйеуе в Чилі, блокує авіасполучення.

Виверження вулкана Пуйеуе в Чилі, блокує авіасполучення.

Хмара попелу, викинута в атмосферу під час виверження вулкана Пуйеуе в Чилі, обігнув земну кулю і вдруге досягла Австралії, повідомляє Agence France-Presse. У перший раз хмара попелу від Пуйеуе досягло території країни минулого тижня.

В результаті авіасполучення над Австралією знову порушено: перевізники були змушені скасувати рейси в найбільших аеропортах країни, включаючи аеропорти Аделаїди, Канберри, Мельбурна та Сіднея.

Повідомляється, що вулканічне хмара висить в атмосфері на висоті 6 — 13 кілометрів. За даними метеорологів, у цей раз хмара щільніше, крім того, очікується, що воно буде знаходитися над територією Австралії довше, не менше кількох діб.

За даними AFP, серед авіакомпаній, які відмінили рейси частину рейсів усередині Австралії і в сусідні держави, — Qantas, Virgin і бюджетний перевізник Jetstar. Сінгапурська авіакомпанія Tiger Airways скасувала всі свої рейси.

Виверження вулкана Пуйеуе, який спав з 1960 року, почалося 4 червня. Влада Чилі евакуювали з прилеглих районів Анд 4000 чоловік повідомляє Криминалпресс. У середині червня викинуте вулканом хмара попелу паралізувало повітряне сполучення над Південною Америкою.