Нажмите "Enter" чтобы переместиться к содержанию

Дивовижна венеціанська штукатурка — перетворити житло на справжній палац.

Мабуть, ніщо не здатне прикрасити стіни так, як дивовижна венеціанська штукатурка, що подарувала можливість перетворити житло на справжній палац. Хто першим придумав венеціанську штукатурку і коли це сталося, невідомо. Цей вид декоративного покриття являє собою майстерну імітацію різних видів мармуру, червоного дерева, перламутру, дорогоцінних металів. До складу штукатурки, що була розроблена у Венеції епохи Ренесансу, входив мармуровий пил, рослинні барвники і вода. Сьогодні основні компоненти практично залишилися тими ж. Це пил (мармуровий, гранітний, кварцовий, вапняний, малахітовий, онікса і інших цінних сортів каменя), сполучна речовина в традиційних «венеціанках» це гашене вапно, до складу якого тепер входять акрилові компоненти, і третє — пігменти органічні або неорганічні. Зараз сполучних речовин, що мають у своєму складі тільки мінеральні компоненти, немає. Вони всі містять якийсь відсоток акрилу що зв’язує або ж повністю виконані на основі цього синтетичного матеріалу. Відрізнити їх по вигляду практично неможливо. Але зате сучасні сполучні речовини екологічні, без запаху, зносостійкі, водонепроникні, легко миються, пожежобезпечні, технологічні і швидко сохнуть.
Існує кілька способів нанесение венецианской штукатурки. Однак, перш ніж приступити до фарбування, необхідно ідеально вирівняти стіни. Після цього поверхню ретельно грунтують і тільки потім накладають перший фоновий шар. Потім його шліфують і приступають до художньої частини процесу: накладають інші колірні шари, кожен з яких вносить свою лепту в процес імітації натурального каменю, або малюють картини. На завершення роботи стіну покривають шаром воску. Залежно від складу воску поверхня може вийти блискучою або матовою.
При якісно виконаної техніці нанесення венеціанської штукатурки створюється оптична ілюзія об’ємності. Поверхня здається напівпрозорої, а малюнок прочитується вглиб, немов перед нами справжні прожилки натурального каменю. У цьому й полягає дивна властивість венеціанської штукатурки, що виділяє її серед інших оздоблювальних матеріалів. Використовуючи різні художні прийоми, майстри створюють справжні шедеври, адже навіть просте покриття стін штукатуркою, не кажучи вже про фрески або картини, вимагає максимального професіоналізму.