Нажмите "Enter" чтобы переместиться к содержанию

Короп винятковий інтерес для рибалки.

Така риба як кором живе майже у всіх водоймах. Короп шукає широкі і глибокі ділянки зі слабкою течією або стоячою водою, також йому довподоби водойм з м’яким глинистим або помірно мулистим дном. Не уникає і твердого дна, якщо воно не кам’янисте. Любить теплу воду, віддає перевагу зарослим водоймам. Тримається на глибині.
У літні місяці короп тримається на глибині від 2 до 5 м, залежно від крутизни падіння дна. При похолоданні на початку осені короп йде на глибину приблизно 10 м, а ближче до зими — ще глибше.
Ловля коропа становить винятковий інтерес для рибалки. За своєму розуму короп займає одне з перших місць між рибами. Англійці навіть називають його водяною лисицею. Більшість рибалок вважають коропа навіть розумнішим й обережнішим ляща на тій простій підставі, що коропа ніколи не можна зловити на вудку стільки, скільки ляща.
Деякі дії коропа вказують на неабиякі для риби розумові здібності. Не підлягає сумніву, наприклад, що зазубрений промінь спинного плавника, а іноді такий же промінь заднепроходного плавця, служить коропам, які потрапили на гачок вудильника, для перепилювання волосіні. Цей факт відомий всім рибалкам — любителям лову коропа поплавковою вудкою.
Річковий короп, попавшись на гачок, піднімається догори і, зачепивши за волосінь зазубреним променем, з силою кидається вниз і вперед і таким чином прориває волосінь. Якщо порвати волосінь з першого разу не вдалося, короп повторює спробу. Звичайно короп проробляє ці свої фокуси в світлий час доби — вночі ж ніколи.
Поклевка коропів надзвичайно різноманітна і іноді буває майже непомітна. Тому оснащення вудки вимагає дуже чутливого поплавця.