ЮВІЛЕЙНА ВИСТАВКА ХУДОЖНИКІВ-ПЕДАГОГІВ ІНСТИТУТУ МИСТЕЦТВ.

Шкіра. Автор Оксана БейлахЗ нагоди десятиріччя створення у  Прикарпатському національному  університеті імені Василя Стефаника  Інституту мистецтв, у виставковій  залі Івано-Франківської обласної організації  Національної Спілки художників України відкрито виставку художників-педагогів. В експозиції репрезентовано близько ста робіт різних видів та жанрів мистецтва викладачів трьох кафедр: образотворчого мистецтва імені Михайла Фіголя, декоративно-прикладного мистецтва, кафедри дизайну і теорії мистецтв.

Батік. Автор Тетяна Французенко.На  виставці представлені твори як відомих  митців, так і перші мистецькі  здобутки молодшого покоління педагогів-художників, котре робить свої перші кроки  у строкатому мистецькому житті краю. Відрадно, що творчий колектив Інституту мистецтв у більшості робіт звертається до глибинних народних художніх традицій Карпатського краю, а новітні пошуки образно-формальних вирішень творів спираються на кращі взірці сучасного українського та європейського мистецтва.

 

Полотно, олія. Автор Світлана Хміль.На  ювілейній виставці багатоголоссям звучать твори живопису і графіки, декоративно-прикладного мистецтва зокрема: художнього ткацтва і кераміки, обробки дерева та металу, тому кожен глядач зможе знайти для себе цікаві мистецькі феномени та привідкрити завісу у творчий світ авторів. Узагальнюючи строкату жанрову палітру творів, можна відзначити, що лейтмотивом виставки напередодні Світлого Христового Воскресіння традиційно стала українська сакральна тематика

Полотно, акрил.Автор Петро Прокопів.Серед живописних полотен на виставці представлено пейзажі Карпат і Прикарпаття у виконанні знаних митців Володимира Сандюка, Богдана Бойчука, а також Василя Хомина. Урбаністичний пейзаж Станиславівських вулиць відкриває глядачам Ірина Костюк. Сюжетні твори малярства запропонували Петро Прокопів і Микола Якимечко. Філософські натюрморти Світлани Хміль повертають глядача у світ дитячої безпосередності. “Портрет сестри” презентувала Світлана Повшик.

Декоративно-скульптурна композиція.Автор Ростислав Кудрявцев.Скульптурні портрети Тараса Шевченка, Івана Франка, Бориса Гуцуляка, Романа Дроботюка, Богдана Бенюка майстерно виконав знаний скульптор Прикарпаття Богдан Гладкий. Глибокий зміст закладений в основу гобелену заслуженого діяча мистецтв України Богдана Губаля – “Переплелись, як мамине шиття”. Притягують своєю витонченістю і неповторністю твори виконані на шовку Олега Чуйка, Оксани Веретко та батикові композиції Тетяни Французенко і Наталії Золотарчук.

Традиційна  кераміка на виставці представлена змістовними  творами, в яких майстри Орест  Голоневський і Ростислав Кудрявцев втілили своє розуміння світу в його часових і просторових вимірах.

Особливе  зацікавлення у глядачів викликали  роботи молодого майстра художньої  обробки металу Віталія Городецького, який у своєму рухомому творі “Десниця” поєднав фізичні та естетичні можливості металу та вдало втілив образ динамічного сьогодення.

В експозиції є твори художньої обробки дерева заслуженого художника України Василя Корпанюка, Юрія Юсипчука і Євгена Мельничука.

Аплікація соломкою. Автор Ольга МельникСкладні за технічним виконанням та глибокі  за змістом ікони запропонували Володимир Лукань і Ольга Мельник.

Велелюдне відкриття виставки свідчить про авторитет закладу який бере свій початок з художнього факультету заснованого заслуженим художником України Михайлом Фіголем. А студентська молодь оглянувши експозицію отримала новий імпульс для своїх творчих пошуків.

Загалом, виставка викладачів Інституту мистецтв переконливо доводить, що Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника є визнаний науково-освітній центр та потужний мистецький осередок, де споконвічні національні традиції та сучасні досягнення стають фундаментом для розвитку вітчизняної культури у контексті загальноєвропейських тенденцій.

Аспірант  Прикарпатського  національного

університету  ім.В.Стефаника

Наталія Кравченко