Пензенський Центр культури і дозвілля буде відреставрований.

Пензенський Центр культури і дозвілля, раніше відомий як ДК ім. КіроваПензенський Центр культури і дозвілля, раніше відомий як ДК ім. Кірова, повинен бути відреставрований до 350-річчя Пензи, заявив мер міста Роман Чернов. Колишній ДК був побудований більше 70 років тому в стилі, який влучно називають «сталінський ампір» (або навіть «сталінський вампір»). Будівля багатофункціональна, мала два кіно-концертні зали, просторі фойє (одне з яких, як правило, було закрито), складські приміщення, спортзал і навіть тир у підвалі.

В кінці 80-х років до ДК почали прилаштовувати новий спортивний зал. Але будівництво закінчено не було. Напіврозвалена коробка залу стала похмурим пам’яткою пострадянської епохи. 3 роки тому було проведено ремонт фасаду Центру культури і дозвілля. Але внутрішній зміст будівлі залишився колишнім.

Тепер воно кардинально зміниться. Сталінські колони, ліпнину будівельники обіцяють зберегти. Але в найближчі 1,5 місяці буде йти демонтаж багатьох інших внутрішніх конструкцій. Приміщення Центру розширять. Причому пристосують їх для використання інвалідами, які в останні роки займаються в секціях та гуртках Центру. Його директор Тетяна Курдова повідомила ЗМІ, що «палац буде сконструйований так, щоб люди з обмеженими можливостями могли потрапляти в будь-які його відсіки: і творчі, і спортивні, і на сцену, і в зал для глядачів. Спеціальні туалети, спеціальні гардероби, тобто всі для них умови будуть створені ».

Последние новости