Приготувати каву, то мистецтво.

КаваМоже вийти і так, що хтось із ваших гостей захотів кави. Не поспішайте спускати його зі сходів, візьміть себе в руки, згнітивши серце, вирушайте готувати йому цей напій. Зрештою, все в цьому світі минуще — і гості теж. Засвойте лише кілька дуже простих правил, які дозволять вам приготувати прекрасний, ароматний, по істині аристократичний напій, після якого ви у своїй компанії уславитеся недосяжним авторитетом на частини приготування цього напою.

Перше: розчинна кава — це не кава. Це напій для ранкового суто персонального вживання. Пропонувати його гостям — те ж, що замість закуски запропонувати їм консерви.

Друге: для приготування кави служить спеціальний посуд — кавник (або турка — конічна залізна або мідна баночка на довгій дерев’яній ручці)

Третє: цей самий кавник (або турка) повинен бути вичищений і вимитий, тому що ефірні олії від кави накопичуються на посуді і дуже швидко розщеплюються.

Четверте: вода для кави повинна бути якомога м’якше.

П’яте: кавові зерна рекомендується обсмажити і змолоти безпосередньо перед приготуванням. Зберігають каву в щільно закупорених банках з жерсті або скла, далеко від приправ, що мають запах.

Шосте: для поліпшення аромату кави до нього можна додати щіпку солі або порошку какао.

Сьоме: найпростіший спосіб приготування — у підігріту посудину засипають каву середнього помолу, заливають окропом і настоюють (без жодного підігріву на вогні) 5 хвилин. Протягом цього часу витягуються всі складові частини кави. Потім його розмішують, але не металевою, а керамічної ложкою і переливають в інший нагрітий посуд, відділяючи при цьому осад. Другий настільки ж вживаний спосіб приготування кави полягає в тому, що кавовий порошок засипається в турку (або джезву), таку собі залізну конічну чашку на довгій дерев’яній ручці. Залита гарячою або холодною водою кава підігрівається на вогні, доводиться до кипіння і знімається, каву можна подати використовуючи кофейные сервизы, які чудово покажуть наскільки гість вам важливий.

Чудова кава готується не на відкритому вогні, а на піску: у сковороду або спеціальну ємність (яку відтепер ви будете вживати лише для цієї мети) засипається чистий дрібний річковий (або морський пісок). Він прожарюється на вогні, потім на нього ставиться турка, яка так і доводиться до кипіння. Автори вважають, що кращого способу приготування кави людство ще не придумало, хоча не виключено, що ми почуємо і заперечення. Деякі авторитети радять купити кавоварку і не морочити собі і людям голову, однак випробувавши чай і каву, приготовлені в кількох видах вітчизняних та імпортних кавоварок, ми можемо у відповідь порадити нашим опонентам використовувати замість жінок гумові ляльки, що продаються в секс-шопах. Ефект приблизно ідентичний.