Погодні аномалії по всій Євразії: від Зауралля до східної Європи.

Погодні аномалії по всій Євразії: від Зауралля до східної Європи.У Москву в середині квітня повернулася зима, заваливши столицю снігом, причому на тлі рекордно низького атмосферного тиску. А Німеччину раптом накрила піщана буря, що призвела до трагічних наслідків.

8 загиблих, 139 постраждалих і 80 понівечених машин. У великому ДТП поблизу німецького міста Росток винна піщана буря. Такого тут не було ніколи — потужний вітер підняв пісок з узбережжя Балтики і поніс його вглиб континенту. Видимість на трасі не перевищувала десяти метрів. Ця аварія вже вписана в історію як найбільша за всю історію землі Мекленбург — Передня Померанія.

У сусідній Польщі теж підраховують збитки. Минулої ночі на північний захід країни обрушився потужний ураган. Швидкість вітру перевищувала 100 кілометрів на годину. Постраждали п’ятеро людей, але ще 8000 тисяч — залишилися без електрики через те що впали на дроти дерева.

У Москві — за одну ніч впало майже 500 дерев, але не через ураган, а через те що раптово повернулася в місто зима. Минулої ночі злива в російській столиці змінилася мокрим снігом, який налипав на дроти і гілки. Більше за інших постраждали знову автомобілісти, за звичкою пріпарковавши свої машини у дворах. Багатьом з них тепер доведеться їхати в сервіс. Добре ще що цей стовп, який не витримав чи то вітру, чи то ваги налиплого снігу не підім’яв під собою чию-небудь машину. Взагалі автомобілістам в ці вихідні рекомендують виїжджати з дому тільки по дуже великій нужді. Води стільки, що не справляється навіть дренажна система і виникають підтоплення.

За минулу добу в столиці випала майже половина місячної норми опадів. У московській області близько 70 населених пунктів, а це майже 3000 осіб, залишилися без світла. Виною всьому — циклон, що прийшов в регіон з Північної Атлантики. Він приніс із собою і рекордно низький тиск — 714 міліметрів ртутного стовпа, таких показників у Москві не фіксували жодного разу.

А в Краснодарському краї через дощі піднявся рівень води в річках Адагун і Ніберджай. Вода підійшла впритул до житлових будинків. Затоплено ділянка федеральної автодороги Краснодар-Новоросійськ. Зараз тут дозволено рух тільки для вантажного транспорту.

Пливе і Оренбург. Тут весна настала надто різко, і тала вода хлинула на міські вулиці, але місцеві жителі знаходять приводи для оптимізму — кажуть, добре, що річка Сакмара ще під льодом, у противному випадку селище Степовий на окраєні Оренбурга мігло і зовсім піти під воду.

news.mail.ru