Японія землетрус та цунамі.

 Кадр японской телекомпании NHK с места событий, переданный CNN 11 березня 2011 о 08:46 за московським часом біля берегів Японії стався землетрус магнітудою не менш 8,9 бала. Епіцентр землетрусу в Японії був розташований 130 кілометрах від узбережжя префектури Міягі. Незабаром на береги Японії обрушилася потужне цунамі, висота хвиль якого в деяких місцях склала десять метрів. Велике затоплення призвело до відключення світла в мільйонах будинків, зупинки ряду АЕС та іншим подіям. Кількість жертв і постраждалих уточнюється після стихійного лиха. Про небезпеку цунамі також попередили на Сахаліні й Курилах. Крім того, небезпека затоплення існує в Індонезії, Папуа — Новій Гвінеї, на Філіппінах, Тайвані, Гаваях, Гуамі і в острівних державах Океанії.

За даними японської поліції, жертвами землетрусу 11 березня стали щонайменше 337 людей. 531 людина числиться в списках зниклих без вісті, більше 600 людей звернулися за медичною допомогою.

Міністр оборони Японії Тосімі Кітадзава заявив, що в постраждалі райони будуть відправлені 300 військових літаків і 40 кораблів. На півночі і північному сході острова Хонсю, поряд з яким були зафіксовані підземні поштовхи, проходить пошуково-рятувальна операція.

Як повідомлялося раніше, на узбережжі Японії були виявлені від 200 до 300 тіл людей, які потонули під час приходу цунамі. Висота хвиль, що послідували за коливаннями грунту, в деяких районах досягала 10 метрів.

Уряд Японії готовий прийняти іноземну допомогу. Землетрус в Японії було визнано найбільш руйнівним в історії країни. Оцінки збитку поки не опубліковані, проте відомо про зруйновані мости і естакади, а також обрушилися будівлі. Припинили роботу промислові підприємства, в Токіо зупинилося метро і була паралізована система швидкісних поїздів. За прогнозами сейсмологів, сильні підземні поштовхи можуть продовжитися протягом найближчого місяця ще в Японії.

Найбільш руйнівним в історії Японії прийнято вважати землетрус 1923 року, відомий як Великий землетрус Канто. Його магнітуда склала 8,3.

Землетрус в Японії по матеріалах — Лента.ру