Визначні пам’ятки Карелії.

Визначні пам'ятки Карелії.Чим славна Карелія, це Соловецьким монастирем , сам же Соловецький архіпелаг знаходиться в Онезькій затоці Білого моря, в 150 км від Полярного кола, який складеться з шести великих і безлічі дрібних островів, загальна площа яких близько 300 кв.км. Соловецькі острови освоєні людьми були ще в безліч років назад. Про це нас переконують збережені до наших днів пам’ятки неолітичної культури другого-перше тисячоліть до н.е.: загадкові споруди-лабіринти та стоянки. У ще більш пізні віка Соловки відвідували саами. Відвідували Соловки також помори, які  ловили біля узбережжя морського звіра та рибу якою була переповнені оточуючі води, але постійних поселень до XV століття не було. Першими хто посилився і довгий час прожив на Соловках, були два самітники — Саватій і Герман. 1436 прийнято вважати датою заснування монастиря, який  до середини XVI століття став великим релігійно-політичним центром Великої Русі.

Карелія

Карелія ще славетна островом Кижі, який являється музеем-заповідником дерев’яного зодчества та етнографії Карелії та розташований на острові Кіжі. У XVI столітті на острові вже були побудовані 2 дерев’яні церкви, які  на початку XVIII століття церкви згоріли дивним випадком, від удару блискавки. Після чого у 1714 р. була зведена 22-х глава Преображенська церква з колод міцної сосни, яку зводили без цвяхів, за допомогою сокири та долота, а 1764 р. була побудована Покровська церква, що збереглася до наших днів. Зараз крім церков та каплиці Кізького цвинтаря на острові зібрані твори дерев’яної архітектури (млини, будинки, комори та ін.)

Визначним серед місць Карелії являється Валаамский архіпелаг, який знаходиться в північно-західній частині Ладозького озера, розташований на групі скелястих островів, складених міцними гранітами і діабази. Береги покриті хвойними лісами. Серед більше 50 дрібних островів виділяється розмірами Валаам (28 кв.км.). На ньому розташоване однойменне селище і ансамбль Валаамського (Спасо-Преображенського) монастиря. Острови Валаамского архіпелагу були заселені ще в X столітті, які з XII століття належали Новгороду. Монастир, який був так само і оборонної фортецею, існує з XIV століття. У 1611 р. острова були розорені шведами, монастир зруйнований, відновили ж його в 1715 р. З 1918 по 1940 р. був в складі Фінляндії. З 1940 р. перейшов до Росії.  Валаам покритий дрімучою тайгою (сосняки 60%, ялинники 34%), деякі з дерев перевищують  300 років, так як Ченці не вирубували ліс, а використовували для своїх потреб тільки дерева, повалені вітром. Багато зараз людей мріє, щоб потрапити на цей острів, і тому багато туристічних компаній організовує так звані «Туры на Валаам».

Також ж з найбільш примітний пам’яток Карелії, являється Водоспад Кивач, водоспад розташований в 15 км на північний захід від Кондопоги.  Водоспад Кивач оточує гул, який в колишні часи можна було чути на відстані 4-5 км. Сам водоспад утворюється в місці звуження річки Суна, який з висоти 10,7 м чотирма каскадами обрушується масою води, вирує, піниться, гуркоче. Колись ліс сплавляли по р. Суна прямо через водоспад, наданий час там створений заповідник, що являє собою музей природи і дендрологічний парк. На території Карелії також знаходяться національні парки Водлозерскій і Паанаярві.