Війна в Лівії, Американські літаки скинули 40 бомб.

Бомбардировщик B-2. Фото с сайта airforce-technology.comВПС США завдали удару по крупному аеродрому в Лівії, повідомляє 20 березня CBS News. У рейді брали участь три бомбардувальники B-2, які вилетіли з авіабази в США і скинули на аеродром 40 бомб. Метою операції було знищення ВПС противника.

Крім того, за даними видання, одночасно було проведено рейд з використанням американських винищувачів, яким було доручено атакувати виявлені скупчення сухопутних військ Муаммара Каддафі. У ході операцій жоден з американських літаків не був збитий.

Військова операція західних країн у Лівії почалася увечері 19 березня. ВПС Франції, Великобританії і США почали наносити авіаудари по лівійських об’єктах після того, як режим Каддафі проігнорував вимоги про припинення вогню, які містилися у прийнятій 17 березня резолюції Ради безпеки ООН.

Незабаром після виходу резолюції прихильники Каддафі оголосили, що готові підкоритися вимогам світового співтовариства, однак 19 березня урядові війська увійшли в Бенгазі — фактичну столицю заколотників. 20 березня Лівія офіційно відмовилася визнавати резолюцію і відновила бомбардування позицій повстанців.

За заявами прихильників режиму Каддафі, в результаті дій західних військ в ніч на 20 березня в Лівії загинули 48 людей, 150 отримали поранення. Офіційні ЗМІ стверджують, що удари завдавалися по цивільних об’єктах, а більшість жертв — люди похилого віку, жінки і діти. Тим часом учасники операції в Лівії наполягають, що цілями авіаударів були позиції ППО, артилерії і бронетехніки сил Каддафі.

Лента.ру