У Японії в наслідок землетрусу оголошено тривогу на АЕС «Онагава».

АЕС "Онагава".Японія оголосила режим надзвичайної ситуації на АЕС «Онагава», розташованої в префектурі Міяги, що найбільше постраждала в результаті землетрусу і цунамі. Про це йдеться в повідомленні Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ).

На станції введено перший (найнижчий) рівень небезпеки за семибальною шкалою. Таке рішення прийнято у зв’язку з підвищенням радіаційного фону в околицях АЕС. Джерело радіації встановлюється. Японська влада запевнили, що всі три реактори «Онагави» знаходяться під контролем фахівців.

На атомній станції «Фукусіма», де в результаті землетрусу і цунамі стався вибух, тривають роботи з охолодження реакторів. У ніч на неділю на АЕС було зафіксовано підвищення рівня радіації, однак, за повідомленням агентства «Кіодо», приблизно протягом години радіаційний фон знизився до нормальних значень.

Енергетична компанія Tokyo Electric Power Company (TEPCO) запевнила, що рівень радіації в околицях «Фукусіма» не становить безпосередньої загрози для здоров’я людей. У метеорологічному агентстві Японії відзначили, що вітер найближчим часом як і раніше буде зносити радіоактивні речовини в бік океану.

Лента.ру