У Японії оприлюднено статус реакторів АЕС «Фукусіма-1».

У Японії опублікований статус реакторів на атомній електростанції «Фукусіма-1», повідомляє «Кіодо». Станом на вівторок, 15 березня, в результаті землетрусу і цунамі аварії сталися на чотирьох з шести реакторів станції.

Вибухи на перших трьох реакторах, які у момент землетрусу працювали, сталися в результаті відмови систем охолодження. Повідомляється про часткове розплавлення паливних стрижнів на всіх трьох реакторах. Крім того, в результаті вибуху в другому енергоблоці був пошкоджений контейнер реактора.

Ще три реактори в момент землетрусу не працювали. У енергоблоці, де знаходиться четвертий реактор, сталася пожежа — загорілося сховище відпрацьованого палива. На двох, що залишилися реакторах нештатних ситуацій не спостерігається.

Аварії на «Фукусіма-1» супроводжувалися витоками радіації і викидом в атмосферу шкідливих речовин. У районі АЕС радіаційний фон досягав 400 мілізіверт на годину, що майже в 1000 разів перевищує гранично допустимі значення (500 мікрозівертів на годину).

Раніше 15 березня японська влада заборонила польоти над територією «Фукусіма-1». У радіусі 20 кілометрів навколо станції була оголошена евакуація. Людей, які знаходяться в межах від 20 до 30 кілометрів від станції просять не залишати домівки. Вдень у вівторок агентство Reuters повідомило про перевищення норми в 40 разів в місті Сайтама поблизу Токіо — в десятках кілометрів від «Фукусіма-1».

Лента.ру