Прапор Великобританії історія.

Прапор Великобританії Прапор Великобританії з’явився в 1603 році. У цей час на престол Шотландії вступив Яків VI, який відомий всім як Яків I. Союз Англії і Шотландії залишався існувати на рівні цих двох держав, при цьому країни залишалися незалежними. 12 квітня 1606 з’явився новий прапор союзу, шляхом злиття символів цих двох держав: на прапор святого Андрія, який був тоді в Шотландії, наклали прапор святого Георгія.

Спочатку прапор союзу використовувався лише на морі військовими і торговими судами союзних країн, але 5 травня 1634 встановили використання цього прапора тільки військовими, а торговим кораблям було наказано на своїх суднах піднімати прапори своїх держав. На землі країни використовували тільки свої прапори, а в Шотландії на деякий час набула поширення своя версія союзного прапора. На ньому хрест святого Андрія був трохи вище англійського хреста святого Георгія.

У 1707 році країни нарешті об’єднуються, підписавши Акт про Унію. Прапор став символом Королівства. Іноді його називали «Юніон Джек». Ім’я прапору дали після того, як військові стали піднімати цей символ на носах своїх кораблів, так як з англійського це назва перекладається як носовий прапор військового судна.

Ще пізніше в 1801 році в об’єднане Королівство Великобританії вступає Ірландія, про що був підписаний відповідний акт. Держава стала називатися Сполучене королівство Великобританії та Ірландії. На прапор додається ще один хрест, який довгий час був символом Ірландії — хрест святого Патріка. Ірландський і шотландський хрести перетинаються спеціальному чином. Зараз не тільки це символіка Великобританії, а й дуже стала популярна серед населення світу, її часто зображають на одежі особливо популярна футболка прапор Англиї і навіть до наших днів поміж сторіччя символ дійшов незмінним з моменту приєднання Ірландії, лише яскравий синій колір шотландського хреста став трохи світліше в сучасному варіанті прапора Королівства. З приєднанням Уельсу не було ніяких змін в символі, але іноді в цій частині країни лунають заклики помістити на прапор червоного дракона, символу Уельсу, але вони залишаються лише закликами. Прапор залишається незмінним.