Нова версія iPad: тонше, легше, зручніше!

Стів Джобс представив американським споживачам нову версію планшета iPad 2.

2 березня компанія Apple на чолі з її засновником і виконавчим директором Стівом Джобсом представила в Сан-Франциско довгоочікувану і обіцяючу нову версію планшета iPad 2. Нова версія тонше, легше, могутніше і зручніше перегляду фото і відео.

За словами Джобса, нова модель досить істотно відрізняється від першої версії планшета, яка з’явилася більше року тому. Коли в минулому році Джобс пророкував перший iPad всесвітній успіх і затребуваність, він не виявився далекий від правди. Тільки за 9 місяців продажі першого планшета по всьому світу було продано майже 15 мільйонів пристроїв. iPad дійсно вдалося створити новий ринок і очолити покоління пристроїв з великим сенсорним екраном, виховавши достатню кількість конкурентів протягом останнього року.

Планшет iPad 2

Досвід показав, що iPad став самим успішним запуском нового продукту за всю історію компанії Apple, тому що до останнього моменту було незрозуміло, наскільки iPad буде відрізнятися і буде придатним серед користувачів таких пристроїв. Багатьом перший планшет здався точною копією iPhone, тільки більше і важче. Адже до цього пристрою з великими сенсорними дисплеями вже були представлені на ринку і особливою популярністю не користувалися. До того ж, незважаючи на всі гідності першого iPad, технологічні оглядачі і користувачі відзначили кілька недоліків. Перший планшет був важким, товстим, не мав вбудованих камер, а також не міг використовуватися для відтворення HD-відео на зовнішньому екрані. Все це компанія Apple виправила у новій версії, про що сам Джобс розповів аудиторії Кремнієвої долини у вівторок 2 березня.

Незважаючи на те, що експерти і технологічні ЗМІ не можуть стверджувати, що нова версія буде набагато відрізнятися від попередньої, Джобс наполягав, що новий планшет — це абсолютно новий продукт.

Самі основні відмінності, перш за все, включають в себе необхідні оновлення, яких чекали і прихильники, і користувачі компанії. Нова версія планшета iPad 2 від Apple стала першою у світі моделлю з потужним новим процесором A5 (1 ГГц), що представляє собою двоядерний процесор на основі ARM Cortex A9. Це дозволить досягти значно більш високої продуктивності в порівнянні з використовуваним зараз одноядерним Cortex A8. Це означає збільшення обчислювальної потужності в два рази, ніж у колишньої моделі. Графічна продуктивність iPad 2 в дев’ять разів вище iPad. У новому планшеті iPad 2 так само з’явилися дві камери, одна з яких призначена для відеоконференцій FaceTime і Photobooth, а інша служить для фотографування та запису відео з роздільною здатністю 720p HD. Ці камери розроблені саме для відеодзвінків. За технологією FaceTime власники планшета iPad 2 зможуть спілкуватися з користувачами не тільки портативних пристроїв Apple з веб-камерою, але і власниками комп’ютерів Mac. А враховуючи, що в App Store вже доступний Skype, за допомогою планшета можна буде поспілкуватися і з аудиторією цього популярного відеосервісу.

Планшет iPad 2

Зміни так само спостерігається і в дизайні зовнішнього вигляду пристрою. iPad 2 став на 33% тонше четвертої версії смартфона iPhone (9,3 міліметра), і його товщина складає 8,8 міліметра — тонше смартфона iPhone 4. Нагадаємо, що товщина оригінальному iPad — 13,4 міліметра. Корпус iPad 2 по аналогії з iPhone буде двох кольорів: чорний і білий. Одним з основних переваг нової моделі планшета iPad 2 — він став легше. У нового iPad вага 600 грамів, що на 16 відсотків менше, ніж у першого планшета. І ця різниця — разом зі зменшенням товщини — дійсно відчутна. Його стало легше переносити і уміщати в менші сумки.

Деякі властивості нового планшета iPad 2 залишилися без зміни. Час роботи iPad 2, як і в першій версії iPad, складе 10 годин, в режимі очікування — місяць. Діагональ дисплея теж не змінилася — у нового пристрою iPad вона залишилася в 9,7 дюйми. У нового iPad так само до цих пір немає USB, що вже зараз викликало масове невдоволення у споживачів планшетів. Недостатный дозвіл лицьовій панелі і середня якість фотографій зроблених на планшеті iPad — також залишає бажати кращого.

На презентації нового планшета було оголошено і про нову версію операційної системи iOS (4.3). Одним з важливих оновлень є можливість відправляти файли з iTunes по бездротовій мережі Wi-Fi з комп’ютера на iOS-пристрої. Також в AppStore для iPad 2 в найближчим часом з’являться iMovie і музичний редактор Garage Band ($ 499 в США).

За словами Джейсона Кинкейда (Jason Kincaid), головного оглядача нових технологій сайту, що спеціалізується на подібній інформації TechCrunch, «незважаючи на те, що в новому планшеті iPad 2 є недоробки, мільйони шанувальників Apple все одно вишикуються в чергу за новим iPad, і попит на нього буде і в інших країнах ».

За рік у першого планшета iPad Apple з’явився ряд конкурентів, розроблених Samsung, Motorola, HP, BlackBerry, Research in Motion, і Barnes & Noble’s NookColor, деякі з яких пропонують схожі планшети не тільки дешевше, але і з великими можливостями для використання веб-мультимедія програм — таких як Adobe Flash. Тим не менш, Apple і тут випередив своїх конкурентів. Крім своїх головних пристроїв, згідно зі статистикою офіційного сайту Apple, в інтернет-магазині додатків App Store на даний момент знаходиться більше 350 тисяч програм, 65 тисяч з яких були створені спеціально для iPad. Не багато можуть сказати інші того ж про себе.

Як Повідомте «Голосу Америки» технологічний оглядач Wall Street Journal Уолтер Мосберг: «Завдяки тому, що Apple зробив новий планшет iPad швидше, легше і тонше, і при цьому зберіг ті ж ціни і час роботи, компанія надовго зарекомендувала себе провідним виробником планшетів. І навіть при появі численних компаній-виробників планшетів Apple все одно буде продовжувати домінувати на ринку подібної продукції ».

У Сполучених Штатах iPad 2 поступить в продаж вже 11 березня і моделі iPad з 3G-модулем будуть доступні в мережах AT & T і Verizon. На міжнародній арені друга версія планшета з’явиться через два тижні — це ще 26 країн, включаючи Австралію, Францію, Канаду, Японію, Німеччину, Великобританію та Іспанію. Росія в цьому списку не значиться.

Ціни на iPad 2 залишаться такими ж: моделі з 16, 32 і 64 Гб пам’яті з модулем Wi-Fi обійдуться в 499, 599 і 699 доларів. Тоді як на планшети iPad другої версії з 3G оголошені такі цінники: 629, 729 та 829 доларів.

Голос Америки