Незалежний аналіз київського ринку житла.

Незалежний аналіз ринку житла.Схоже «п’ятниця» з деяким відставанням повторила ситуацію «вівторка», коли пішло деяке «перетікання» об’єктів з оренди в продаж при досить істотному просіданні першого.

Що й треба було довести — пересидіти в оренді «веселі» часи виходить далеко не у всіх. Причому таке просідання може найближчим часом переламати лінію основного тренда в цій категорії товару. А попереджали — не ломіте ціну за оренду, вам же гірше буде! Ні, не послухалися — тепер знову сахаються в продаж. І це на початку весни — періоду традиційного пожвавлення на безкрайній оранці КРЖН. Ну-ну, буде на що подивитися …

А от з продажем просто аліес. Ух як підстрибнули, аж але підкинуло. Відчули видно свіжий приплив сил від брата свого меншого і на загальному «позитиві» ломанулись вгору по всіх категоріях. Мало не до 2% хотелки злетіли. А то — 8 березня на носі! І само собою зрозуміло попит «ща ка-а-ак ломанется» за квартирами для своїх коханих та коханок. У нас же у столиці кожен другий мільйонами крутить. Он тільки вчора в ЗМІ роздмухували як у Києві живеться добре простому трудонаселенію. Так, що не може, ніяк не може тут більше недвига просидіти. З орендою спробували підняти ринок — перепрошую за вираз «просрали». Прийшли в продаж знову з нереальними амбіціями. Ну що ж, раз життя нічому не вчить — буде вчити ринок, причому болючіше, ну так нашим продавцям-орендарям не звикати. Це тільки дурні люди вчаться на чужих помилках. Наші ж повинні все самі випробувати і випробувати на своїй шкурі.

З іншого боку на ринку і далі продовжує підвищуватися кількість більш-менш адекватних варіантів. Так, що про нестачу вибору в нижньому сегменті розмова не йде. Покупці з кешем продовжують рости в ціні на тлі вступу в силу «весняних» реформ ЖКГ та суттєвого подорожчання нафти, що дуже скоро відчують усі без винятку верстви населення. Так, що продавцям — мій полум’яний привіт і нехай збудуться ваші мрії.