Ціни на нафту досягли дворічного максимуму.

Ціни на нафтуУ понеділок 7 березня світові ціни на нафту знову збільшилися і досягли найвищого рівня з вересня 2008 року. У Лондоні вартість бареля сирої нафти марки Brent виросла на 2,53 долара і склала 118,50 долара. Нафтові ціни на торгах у Нью-Йорку також значно піднялися.

Економісти пов’язують зростання нафтових цін з побоюваннями поширення лівійського конфлікту на інші країни-постачальники нафти в Північній Африці і на Близькому Сході.

Експорт нафти з Лівії скоротився приблизно на мільйон барелів на добу. При цьому світова економіка щодоби споживає 86 мільйонів барелів.

Резерв продуктивності решти країн-експортерів нафти складає близько 4 мільйонів барелів на добу і його може виявитися недостатньо в разі масового порушення постачань.

Зростання цін на нафту також дає привід побоюватися інфляції, яка може завадити відновленню світової економіки. Центральні банки зазвичай борються з інфляцією за допомогою підвищення процентних ставок, що призводить до уповільнення темпів економічного зростання. Однак ці заходи можуть призвести негативний ефект у той час, коли світова економіка з працею відновлюється від найгіршої рецесії за кілька десятиліть.

Голос Америки