Блогери опублікували список заборонених в Білорусії діячів мистецтва.

Фронтмен группы "Ляпис Трубецкой" Сергей Михалок. Фото "Ленты.Ру"В інтернеті з’явилася фотокопія списку заборонених в Білорусії «діячів мистецтва і творчих колективів». Про це повідомляє TUT.by.

Зокрема, до нього потрапили групи «Ляпіс Трубецькой», «ДДТ», «Наїв», «Таргани» (і окремо вокаліст групи Дмитро «Сід» Спірін), а також британці Pet Shop Boys та їх вокаліст Ніл Теннант особисто. Також у списку фігурують російські письменники Андрій Бітов, Борис Васильєв, Віктор Єрофєєв, Леонід Жуховіцкій і Едуард Успенський.

Окремо виділені актори-учасники «Глобальної артистичної кампанії солідарності з Білоруссю», серед яких Кевін Спейсі, Джуд Лоу і Кевін Клайн. Також згаданий британський драматург Том Стоппард.

Офіційного підтвердження того, що ці діячі мистецтва та їхні твори заборонені на території Білорусі не надходило. Більш того, на відсканованому листку немає ніяких вказівок на те, які саме заходи повинні бути прийняті відносно фігурантів списку.

Неофіційно справжність списку підтвердили представники деяких білоруських ЗМІ. Зокрема, музичний журналіст Дмитро Безкоровайний в обговоренні на Facebook повідомив, що фотокопія була зроблена його знайомими на одній з радіостанцій. Безкоровайний також відзначив, що список є циркуляром по ЗМІ і поки невідомо, торкнуться чи обмеження промоутерів і організаторів концертів.

Твори російських артистів і раніше потрапляли під заборону в Білорусії. Так, наприклад, група «Сплін» двічі викликала невдоволення місцевої влади. У 2001 році Олександр Лукашенко особисто заборонив пісню «Фелліні» за пропаганду нездорового способу життя. У 2004-му після виходу альбому «Реверсива хроніка подій» групі був на два роки заборонений в’їзд до Білорусії за рядки «Прежде обдумаем все хорошенько / В Белоруссии бесится злой Лукашенко» з пісні «Урок географії».

Лента.ру