Анекдоти про письменників.

Анекдоти про письменниківГоголь у Язикова
На літературних вечорах у поета Миколи Язикова зазвичай панувала атмосфера англійського клубу: мляві розмови і нудьга. Гості мовчки сиділи, курили, і лише зрідка обмінювалися короткими фразами. Одного разу Гоголь не витримав, встав після чергового потужного позіхання і голосно промовив:
«Панове! Пора нам закінчувати нашу галасливу бесіду!»

Данський писатель Ганс Християн Андерсен приділяв дуже мало уваги своїй зовнішності. Він постійно гуляв по вулицях Копенгагена в старому капелюсі та поношеному плащі. Одного разу на вулиці його зупинив один красунчик і запитав:
«Скажіть, ця жалюгідна штука у вас на голові називається капелюхом?»
На що була негайна відповідь:
«А ця жалюгідна штука під вашим модним капелюхом називається головою?»

Мільйонер запросив на обід «вершки суспільства». Не обійшли увагою і великого гумориста М. Твена. Передбачалося, що М. Твен буде веселити гостей, але саме цього М. Твена і не хотілося. Мільйонер був розчарований.
— Мені здається, містер Твен, — звернувся він до письменника, — що навіть найбільшому в світі дурню не вдалося б вас розсмішити.
— А ви спробуйте, — запропонував М. Твен.

Американський письменник Брет Гарт приїхав в місто Річмонд для читання своїх оповідань. Несподівано в нього так розболілася голова, що він був не в змозі виступати. Місцевий лікар став його заспокоювати:
«Ви знаєте, у нас такий здоровий клімат, що в добу в середньому помирає всього одна людина».
Письменник злякано запитав:
«Скажіть, а сьогодні вже хто-небудь помер?»

Німецький письменник Герд Гауптман доглянув у венеціанському антикварної крамниці дуже красиву вазу і став торгуватися з продавцем. Той виявився надзвичайно люб’язний:
«Взагалі-то я хотів отримати за цю рідкісну вазу шість тисяч лір, але вам, вельмишановний маестро, я готовий продати її всього за чотири тисячі лір».
Гауптман був дуже задоволений і вирішив, що не так вже й погано бути знаменитим письменником. Йдучи з лавки, він звелів доставити вазу в готель «Національ». Продавець запитав:
«А кому?!»

Островський дуже чай з цукром любив, але цукор був дорогий, тому вдома Островський пив чай з родзинками і тільки в гостях у Бєлінського відривався на повну, по шість ложок цукру в чай клав. Бєлінський йому все це в докір ставив, іноді навіть вимовляв: «Не пий ти чаю з цукром, одне розорення з тобою! Випий йаду краще!». Жартував, звичайно.

У А. Дюма просять п’ять франків на похорони відомого критика.
— Отримайте десять, — говорить Дюма, — і поховайте двох критиків.

Датський король нагородив літературного критика Георга Брандеса орденом «За заслуги» другого ступеня. Коли його запитали, як він подякував короля, Брандес відповів:
«Я сказав, що цей орден — єдине, що у мене є другого ступеня».

Один молодий чоловік узяв в облогу Брехта з проханням дати йому пораду:
«У мене в голові повно творчих задумів. Я можу написати хороший роман … Мені заважає лише одна обставина — я не знаю, як почати».
Брехт посміхнувся:
«Візьміть чистий аркуш паперу і почніть, як усі, з лівого верхнього кута».