Вчені порекомендували людям не розмножуватися в космосі.

Будущая марсианская база глазами художника. Изображение NASAДіти, зачаті в космосі, з високою ймовірністю не зможуть залишити потомство. Основними ушкоджувальними факторами в космічному просторі є заряджені частинки, які летять від Сонця, і космічне випромінювання, що надходить від інших джерел. Зокрема, в космосі поширюються високоенергетичні протони і більш важкі іони (аж до заліза), які здатні пошкоджувати ДНК. Сучасні космічні кораблі не можуть повністю охоронити космонавтів від цих частинок. До такого висновку прийшли вчені, що проводили експерименти з приматами. Результати дослідження наведені в журналі Journal of Cosmology. Коротко про роботу пише Лента.ру цитуючи британську газету The Independent.

Учені зробили висновок, що в матці дівчинки, зачатої під час космічного польоту, загинуть всі незрілі яйцеклітини — вони утворюються приблизно на п’ятому місяці вагітності. Тобто, така дівчинка ніколи не зможе мати власних дітей. Крім того, високоенергетичні частинки і випромінювання пошкоджують сперматозоїди чоловіків, тому у зачатих у космосі дітей можуть бути генетичні дефекти.

Найближчою планетою, до якої в найближчому майбутньому може відправитися пілотована експедиція, є Марс. На його поверхні рівень випромінювання вже досить низький для зачаття, однак вчені для додаткового захисту радять створювати бази під землею. Найкращим місцем для тривалого проживання і розмноження людей дослідники назвали один з кратерів марсіанської місяця Фобос, уточнює портал Space.com. Всередині кратера рівень небезпечного для людини космічного випромінювання знижено на 90 відсотків в порівнянні з відкритим космосом.

Говорячи про щось реальне, можна сказати одне, вище написане, ще не скоро збудеться і проживання на Марсі це досі мрії.