Скільки часу необхідно, щоб накопичити на житло в Харкові.

недвижимость ХарьковНерухомість — мабуть, найдорожче майно, яким володіє кожна людина, що має свій кут. Дійсно, можна відмовитися від багатьох благ цивілізації — почекати з покупкою такого жаданого авто, відстрочити придбання плазмового телевизора — але втратити «дах над головою» і залишитися на вулиці — перспектива досить плачевна.

Коли ми говоримо про дорожнечу нерухомості, в першу чергу маємо на увазі не дорожнечу в матеріальному, грошовому відношенні — а значимість самого житла. Тому, що втративши житло і накопичити на нове пересічному громадянинові із середньою ж заробітною платою — досить важко. Приміром, зробимо розрахунок для міста Харкова.
Середня зарплата в Харкові на 2011 рік — близько 2500 гривень. Візьмемо сім’ю з 2х чоловік. Сімейний дохід — 5000 гривень. З них — на оренду нерухомості (у разі відсутності своєї) — мінімум 1500 гривень, харчування — мінімум 50 гривень / день (дуже скромно, але-беремо найекономніші розрахунки)-то є — 1500 грн / міс на харчування. Проїзд — з розрахунку 5 гривень / день на одну особу — 300 гривень. Витрати на одяг, інші витрати — близько 200 грн / місяць, знову ж таки, вважаємо витрати при досить аскетичному образі життя. І того, витрат — 3500 гривень / місяць на сім’ю. Що залишилося від сімейного доходу 1500 гривень переведемо в долари США — трохи менше 200 доларів. Річний дохід (дохід-витрата) — 2400 доларів.

Тепер проаналізуємо ціни на недвижимость Харьков . Мінімальна вартість 1 кімнатної ізольованої квартири на околиці Харкова — 20000 дол США.

Уявімо ситуацію, що нерухомість дорожчати не буде, ринок завмре на мінімальній вартості — виходить, що збирати на свою квартиру для української сім’ї доведеться 20000/2400 = 8,3 років (хай буде 8)

Але .. тепер більш реалістична картина — ціни на нерухомість піднялися-а зарплати нема. Да і курс долара змінився. І тепер купити квартиру в Харкові стає, ще більш проблематично і розтягнуто в часі.

Тож цінуйте нерухомість. Аккуратно підходьте до питання, пов’язаного з продажем нерухомості з метою покупки іншого житла. Звертайтеся за вирішенням питань, пов’язаних з операціями з нерухомістю, в авторитетні АН Харкова.

Джерело http://domkharkov.com/