Що таке Дизайн?

Источник картинки planetragehard.comЩо означає термін «дизайн» тим паче він є запозичений з іншої мови. До введення у нашу мову терміну «дизайн» проектування речей і навколишнього оточення називалося «художнім конструюванням «, а сама теорія створення речей » технічною естетикою «. У перекладі з англійської термін  «дизайн» означає малювання. Під словом дизайн можна розуміти певні похідні поняття, такі як — «дизайнер» художник-конструктор, «дизайн-форма» — зовнішня форма предмету.

Самі ж вчені розглядають термін «дизайн» як діяльність художника-конструктора в області проектування масової промислової продукції та створення на цій основі предметного середовища, цінність кожної речі у двох поняттях — користь та краса.

Якщо заглянути історію то вперше у Німеччині в 1907 році був заснований виробничий союз «Веркбунд», що об’єднував багатьох промисловців, художників, комерсантів , архітекторів. До цього союзу привело те, що без ув’язки економічних і естетичних вимог промислового виробництва перемогти на міжнародному ринку не можливо. Засновник виробничого союзу «Веркбунда» – був архітектор Герман Мутезіус і який залишався до 1914 року президентом цього товариства.

Що до бувшого радянського союзу то питання про створення предметного середовища, яке б відповідало новим ідеалам, та впровадження художньої творчості у виробництво було поставлено в загальнодержавному масштабі вже в 1918 році. При відділі образотворчих мистецтв Наркомосу був організований підвідділ художньої промисловості, а в складі науково-технічного відділу Вищої ради народного господарства була створена художньо-виробнича комісія, куди разом з художниками входили керівні та інженерно-технічні працівники виробництва.

Одним із основних напрямків сучасності в дизайні є дизайн інтер’єру, тобто проектування естетичного вигляду оселі.  Дизайн интерьера в сьогоденні відіграє велику роль в архітектурі і проектуванні внутрішньої ергономіки помешкання і від якого залежить зручність людини в користування жилплощею.

Декілька порад, що до дизайну інтер’єра :

Щоб зробити вашу кімнату оптично просторіше, використовуйте світлі, бліді, холодні тони для стін.

Якщо ви хочете добитися більш теплої атмосфери в приміщенні оселі, вибирайте теплий або більш темний тон.

Візуально знизити стелі можна використовуючи більш темний, тепліший, але менш насичений, в порівнянні зі стінами, тон. Якщо ж стеля вашої оселі вам здається занадто низькою то варто пофарбувати їх в більш світлий, холодний, в порівнянні зі стінами, колір, що дозволить створити візуальне відчуття висоти.