Лікування облисіння.

Вчені виявили засіб від облисіння. Зовсім випадково. Антистресовий препарат допомагає повністю відновити волосяний покрив.
Група дослідників Каліфорнійського університету проводила досліди на мишах, в організмі яких шляхом генетичних модифікацій було підвищений вміст гормону стресу — кортіколіберіна (КРГ). З віком миші, які відчувають хронічний стрес, втрачають шерсть на спині. Аналогічний ефект спостерігається і у людей, у яких сильний стрес може викликати облисіння.
Керівник проекту Мільйон Мулугета розповів «Голосу Америки», що мишам протягом п’яти днів робили ін’єкції препарату астрессіна-В, блокуючого дію гормону стресу. За словами д-ра Мулугети, вони хотіли перевірити, чи зможе цей препарат полегшити симптоми синдрому роздратованого кишечниказахворювання, що викликає сильні абдомінальні болі.
«Ми повернули мишей в клітки, а через три місяці виявили, що їх волосяний покрив повністю відновився», — говорить учений. Як він відзначає, за минулі чотири місяці хутро гризунів не потоншало.
Поки дослідникам невідомо, чи поширюється дія астрессіна тільки на випадки облисіння, викликаного стресом, або ж препарат може допомогти і тим, у кого втрата волосся пов’язана з віком або стала побічним ефектом курсу хіміотерапії.
КРГ викликає в організмі стресову реакцію і сплеск гормонів стресу. За словами Мулугети, тепер вчені намагаються з’ясувати, які гормони найбільш тісно пов’язані з втратою волосся, щоб розробити засіб від облисіння, нешкідливий для ендокринної системи.
І хоча поки новий метод боротьби з облисінням не пройшов клінічні випробування, Мулугета переконаний, що він виявиться ефективним:
«Ці гормони та їх рецептори присутні як в організмі мишей, так і в людському організмі. Вони дуже схожі. Це дає нам підставу сподіватися, що новий препарат від облисіння спрацює і на людях ».
Результати дослідження опубліковані в журналі PLoS One.
Голос Америки