Full HD 3D відеокамера Panasonic

Full HD 3D відеокамера PanasonicПерша в світі Full HD 3D повністю інтегрована продакшн-відеокамера з твердотільною пам’яттю з’явиться на ринку восени 2010 року.

Осака, Японія — Восени 2010 року корпорація Panasonic випустить на ринок першу в світі повністю інтегровану професійну Full HD 3D відеокамеру. У квітні 2010 почався прийом замовлень на нову модель. Попередні робочі семпли нової Full HD 3D відеокамери з твердотільної пам’яттю були представлені на виставці CES в Лас-Вегасі (з 7-го по 10 січня).

Нова Full HD 3D відеокамера Panasonic має низку незаперечних переваг і переваг:

Зручність використання

В даний час для створення 3D-контенту студії використовують досить складне в налаштуванні / обслуговуванні громіздке устаткування: зйомка ведеться за допомогою двох окремих синхронізованих камер, встановлених на єдиному шасі паралельно або перпендикулярно одна одній (в останньому випадку між камерами під кутом 45 º до їх оптичним осей поміщається напівпрозоре дзеркало). Більше того, для збереження знятих кадрів в даному випадку необхідно використовувати два окремих відеорекордера. У новій Full HD 3D відеокамері Panasonic два об’єктиви, сенсорний блок і подвійний відеорекордер (на основі твердотільних карт пам’яті) інтегровані в єдиний легкий, компактний, витончений корпус. Продумана система управління дозволяє одночасно керувати настройками всієї стереосистеми в цілому, що робить нову Full HD 3D камеру простою і зручною в експлуатації.

Оптична система камери складається з двох об’єктивів, одночасно націлених на об’єкт. Передбачена можливість налаштовувати точку конвергенції оптичної стереосистеми. Крім того, компанія Panasonic оснастила новинку функціями для автоматичної корекції вертикального і горизонтального зміщення. Реалізація даних можливостей в традиційних сучасних системах для 3D-відеозйомки зазвичай спричиняє за собою використання окремого комп’ютера або зовнішнього відеопроцесора. Нова Full HD 3D відеокамера Panasonic калібрується автоматично — оператор може невідкладно приступити до зйомок, виключивши необхідність застосування додаткових зовнішніх пристроїв.

Надзвичайно широкі можливості застосування в різних ситуаціях.

Інтегрована Full HD 3D відеокамера Panasonic — набагато легше, є компактнішою і зручніше традиційних комплексних систем для 3D-зйомки. Всі відеодані зберігаються на твердотільні карти пам’яті. Тому нову камеру можна використовувати і в екстремальних, непередбачуваних умовах, здійснюючи відеозйомку з рук (без стаціонарного штатива) — модель незамінна при створенні спортивних 3D-відеосюжетів, 3D-документальних і художніх фільмів.

Надійність та продуктивність Full HD 3D відеокамери Panasonic.

«Правий» і «лівий» Full HD відеопотоки зберігаються у вигляді файлів на карти пам’яті SDHC / SD (вони є куди більш надійними носіями, ніж плівкові касети, оптичні диски, магнітні вінчестери або інші системи зберігання даних, побудовані на механічній елементнії базі). Нова Full HD 3D відеокамера Panasonic володіє цілісним монолітним дизайном — в ній немає рухомих деталей. Це робить пристрій більш надійним, довговічним, знижує експлуатаційні витрати. Крім того дана модель краще пристосована для використання в екстремальних умовах: вона стійка до перепадів температур, ударів і вібрації.

Рентабельність Full HD 3D відеокамери Panasonic.

Завдяки стандартизованому, інтегрованому дизайну, представлена камера є набагато більш бюджетним рішенням, ніж традиційні складені системи для 3D-відеозйомки. Використання нової Full HD 3D відеокамери від Panasonic дозволяє знімальній групі, студії або кінокомпанії істотно знизити витрати на транспортування і установку устаткування. Для збереження інформації в камері використовуються стандартні перезаписувані SDHC / SD карти пам’яті — недорогі, доступні носії. Все це допомагає зробити знімальний процес більш ефективним і рентабельним.

На додаток до нової Full HD 3D відеокамері, Panasonic також планує випустити професійний 3D Full HD РК-монітор і професійний цифровий HD AV-мікшер, які можна буде використовувати для обробки і монтажу 3D Full HD відео в реальному часі прямо на знімальному майданчику. Найближчим часом компанія випустить та інше професійне обладнання, що допомагає кіно-відеоіндустрії створювати новий високоякісний 3D-контент, який можна надати споживачеві для перегляду за допомогою 3D-домашніх театрів Panasonic.

Передумови, тенденції Full HD 3D.

Кінокомпанії і продюсери хочуть випускати більше різноманітного високоякісного 3D-відеоконтенту. В даний час 3D-відео бореться за те, щоб вийти за рамки спеціалізованих лабораторій і стати дійсно масовою технологією. Стимулюючи і підтримуючи відродження 3D-кінемотографа, у вересні 2009 року компанія Panasonic випустила першу 3D-систему домашнього кінотеатру, що складається з Full HD 3D-сумісних Blu-ray плеєра та плазмової відеопанелі (анонсованої і представленої на виставці CEATEC 2008). У лютому 2009 року, компанія заснувала авторинговий центр Advanced Authoring Center (спільно з Panasonic Hollywood Labaratory) — структуру, що займається підготовкою / обробкою 3D-відеоматеріалів (3D-відеоавторингом) для подальшого їх тиражованого видання на 3D Blu-ray дисках (офіційний анонс Advanced Authoring Center відбувся на виставці CES 2009). В даний час виробництво 3D-фільмів — дуже складний, копіткий і дорогий процес. Інноваційні технологічні рішення Panasonic роблять його більш ефективним і менш витратним, сприяючи прогресу 3D-кіноіндустрії.

Full HD 3D відеокамера PanasonicДодаткова інформація 3D-відеокамери:

Відмінності інтегрованої Full HD 3D-відеокамери Panasonic від традиційних рішень.

Традиційні 3D-системи для відеозйомки складаються з двох стандартних кіно-або мовних 2D-відеокамер. Зазвичай ці камери розташовують горизонтально в паралель, на відстані близько 6,5 см один від одного (на такій же відстані віддалені один від одного наші очі) — так створюється ефект бінокулярного паралакса. Але це можливо лише при використанні досить компактних камер — важкі складні камери не можна встановити поруч на відповідній відстані через значні габарити їх корпусів і об’єктивів. Проте їх можна поставити вертикально перпендикулярно один одному, використовуючи спеціальну платформу-штатив, а також напівпрозоре дзеркало або призму для поділу відеопотоку на два канали. Це досить ефективно (з точки зору якості), але досить складне в обслуговуванні рішення, що вимагає бездоганно точного налаштування стереоскопічно оптичної системи для узгодженої роботи камер. Більш того, при пересуванні даної системи, зміни планів і ракурсів, повинна бути забезпечений надійний механічний захист всього комплексу від вібрації, що викликає неузгодженість 3D-відеосистеми.

Повністю інтегрована Full HD 3D відеокамера Panasonic — це стереоскопічна оптична система, «головний пристрій» камери і відеорекордер на картах пам’яті, розміщені в єдиному компактному корпусі. На відміну від об’ємних 3D-камер, дане рішення Panasonic дозволяє здійснювати 3D-відеозйомку мобільно, під будь-яким кутом, не витрачаючи час на попередню настройку / підготовку, приділяючи максимум уваги творчим, а не технічним аспектам.

Встановлення точки конвергенції для Full HD 3D-відеокамери Panasonic.

Точка конвергенції — точка перетину оптичних осей «правого» і «лівого» об’єктива. Коли ми дивимося на віддалений предмет, то обидва наших ока повертаються в його бік. Поворот очних яблук залежить від відстані між предметом і спостерігачем. Той же принцип реалізований і в камері Panasonic — об’єктиви стереоскопічної системи здатні взаємно «націлюватися» на об’єкт зйомки, відповідно до дистанції між ним і камерою.

panasonic.ua