Фотосесія, як воно…

Фотосесія, як воно...Дуже важливо розуміти, що красиві знімки — результат спільної роботи як фотографа, так і моделі. Без відповідної підготовки, без настрою з боку клієнта шедевр не вийде навіть у самого запеклого професіонала.
Що ж потрібно для того, щоб фотосесія вдалася?

Найголовніше — бажання та гарний настрій. Постановочна фотографія теж заснована на природності поведінки моделі (ну або на акторських здібностях). Якщо фотограф виставляє модель, то, як правило, поза виходить неприродною і потім це дуже добре видно на знімках. Завдання фотографа помітити кращий образ і, може, трішечки його підправити.

Важлива також попередня підготовка — обговорення образу, підбір одягу. Я намагаюся залучати ( як пише фотограф Александр Плужников — Фотограф на свадьбу в Киеве ) до подібних обговорень і візажиста, що дуже допомагає.

Добре, якщо спочатку прописані кадри, над якими ви будете працювати. Як мінімум — приклади вподобаних фото інших людей. Як максимум — детально прописані оригінальні кадри з замальовками до них (хоча б в уяві фотографа …).

Дуже добре, якщо вийде зустрітися з фотографом до зйомки для того, щоб проговорити всі деталі. Це економить час і дозволяє зрозуміти наскільки ви і фотограф розумієте один одного і наскільки легко вам буде разом працювати. Такі зустрічі, в основному, характерні для весільної фотографії, коли фотосесія більш відповідальна і немає можливості переробляти знімки.

Ще один ключовий момент це час. Мені часто ставлять запитання про те, скільки фотографій виходить в результаті і іноді скаржаться, що мало …

Зрозумійте, що в постановочної фотографії над кращими кадрами працюють годинами, годинами для того щоб зробити один-єдиний кадр. Цей підхід не підходить для більшості через дорожнечу і фотограф, як правило, вибирає якийсь проміжний варіант, при якому зберігається якість і не втрачається темп зйомки. Чим довше відбувається зйомка, тим легше моделі розслабитися і самі «смачні» кадри виходять до кінця фотосесії. Все це не означає, що за малий час неможливо нічого зняти, просто брак часу не дозволяє вичавити максимум.

Що стосується репортажної зйомки, то тут саме правильне — вести себе природно. Краще навіть забути про те, що вас фотографують. Якщо що-небудь раптом знадобиться — фотограф сам про це скаже.

Джерело: http://www.vaodhu.com