Де живуть мільярдери…

Тоp-10 країн, де живуть мільярдери, Китай вперше обігнав Росію!

75% мільярдерів зі списку Forbes є громадянами всього лише десяти країн. 38% відсотків найбільших світових грошових станів належить людям з паспортами Сполучених Штатів, багато років займають беззмінне перше місце за цим показником. На друге місце вирвався Китай, на третьому, як і в минулому році, Росія. Найбільш населеною країною у світі, позбавленою власних мільярдерів, стала Бангладеш, після того, як один з’явився в Пакистані. Найменше мільярдерів в Тропічній Африці — лише дві особи. Географія поширення великих капіталів відносно постійна, з минулого року в десятку пробилася лише одна нова країна.
Рейтинг країн де живуть Міліьярдери:

1. США

Кількість мільярдерів: 403

№ 1: Білл Гейтс ($ 53 млрд)

Сполучені Штати продовжують лідирувати за кількістю мільярдерів і з величезним відривом (у шість разів від другого місця), але ситуація повільно вирівнюється. Якщо в минулому році громадянами Америки були 45% учасників рейтингу (контролювали 44% сукупного капіталу), то в нинішньому — лише 38% (і 40% капіталу).

2. Китай

Кількість мільярдерів: 64

№ 1: Цзун Цінхоу ($ 7 млрд)

За динамікою зростання «великий» Китай перевершив усіх своїх конкурентів: з минулого року мільярдерів там стало на 128% більше. Якщо рахувати разом з Гонконгом, то сумарно там проживає 89 мільярдерів — майже 9% списку.

3. Росія

Кількість мільярдерів: 62

№ 1: Володимир Лісін ($ 15,8 млрд)

У кризовий рік Росія втратила велику частину своїх мільярдерів, але відновила втрачені позиції, як тільки ціни на корисні копалини поповзли вгору. У десятці найбагатших росіян немає жодного, чиї статки не залежало б безпосередньо від цін на метали, нафту або на худий кінець добрив.

4. Німеччина

Кількість мільярдерів: 53

№ 1: Карл Альбрехт ($ 23,5 млрд)

Німеччина — єдина країна з топ-10, чиє представництво у рейтингу за рік зменшилось, правда, лише на одну людину. Німці не помітили, здається, ні кризи (коли країна втратила менше 10% своїх мільярдерів), ні її закінчення.

5. Індія

Кількість мільярдерів: 49

№ 1: Мукеш Амбані ($ 29 млрд)

Представництво Індії в рейтингу Forbes за рік подвоїлось. Але очолюють національний рейтинг уже багато років поспіль одні й ті ж два чоловіки — житель Бомбея Мукеш Абмані (Reliance Industries) і лондонець Лакшмі Міттал ($ 28,3 млрд, ArcelorMittal). У цьому році колонія попереду метрополії.

6. Великобританія

Кількість мільярдерів: 29

№ 1: Джеральд Кавендіш Гросвенор c сім’єю ($ 12 млрд)

Найбільші гроші Великобританія, як правило, отримані у спадок хоча б частково. Але не всі: серед англійців, самостійно зробили свої мільярди такі як Барні Екклстоун («Формула 1») і Річард Бренсон (Virgin).

7. Туреччина

Кількість мільярдерів: 28

№ 1: Хюсню Озєгіном ($ 3 млрд)

За швидкістю приросту мільярдерів, Туреччина поступається лише Китаю, рік тому країна делегувала тільки 13 своїх громадян у список Forbes. Втім, вражаюче зростання став наслідком не менш вражаючого падіння роком раніше — з 25 до 13 в 2008-2009 роках.

8. Гонконг

Кількість мільярдерів: 25

№ 1: Лі Ка-Шин ($ 21 млрд)

Якщо вважати Гонконг містом, то за кількістю, що живуть там мільярдерів він поступиться  Нью-Йорку, і Москві, і навіть Стамбулу. Але в якості окремої території він може похвалитися найбільшою щільністю 10-значних станів на землі — 3,6 на 1 млн жителів, або в три рази більше, ніж у США. Найбагатший житель портового міста розбагатів серед іншого на контейнерних терміналах.

9. Канада

Кількість мільярдерів: 24

№ 1: Девід Томсон ($ 19 млрд)

Канадське представництво в рейтингу мільярдерів не дуже велике, але виключно різноманітно. Серед найбагатших жителів країни — виробники смартфонів BlackBerry Майк Лазарідіс і Джеймс Балсіллі, розробник нафтових пісків Бернард Шерман, власник медіаімперії Девід Томсон і навіть акробат — засновник Cirque du Soleil Гі Лаліберте.

10. Японія

Кількість мільярдерів: 22

№ 1: Тадасі Янаї з сім’єю ($ 7,6 млрд)

На диво мало найбагатших японців асоціюються з відомими споживчими брендами. Більшість місцевих мільярдерів робили стан на тому ж, на чому їх колеги за морем, — ритейлі, фінансах та інтернеті. Головне, що виділяє Японію, — повна відсутність нафтових магнатів.

За матеріалами www.forbes.ru