Cимвол Сочі-2014, Скандал.

Cимвол Сочі-2014Творець олімпійського Ведмедика 1980 звинуватив у плагіаті авторів символу Сочі-2014.

Художник-ілюстратор Віктор Чижиков, створив олімпійського Мишка до Ігор 1980 року в Москві, звинуватив у плагіаті авторів Білого ведмедикаодного із символів Сочі-2014. «Цей білий ведмідь, якого обрали, в ньому все цільно стягнути з мого — очі, ніс, рот, посмішка, хоча все спотворено«, — заявив художник в інтерв’ю радіостанції «Ехо Москви».
Чижиков негативно відгукнувся про всі проекти, які були представлені на конкурс. «Ні в одному з них немає серйозного ставлення до справи», — вважає він.

Крім Білого ведмедика, символами Олімпіади в Сочі стали Зайчик і Леопард. Остаточні підсумки конкурсу були оголошені в ефірі Першого каналу ввечері 26 лютого. Символи були обрані шляхом голосування після попередньої експертної оцінки. На Першому каналі повідомили, що в голосуванні взяли участь більше мільйона людей.

Раніше Чижиков зазначав, що ведмідь став би кращим символом Сочі-2014. «Мені здається, нам не потрібно відходити від традиційного образу. Ми захопили ведмедя і треба його тримати … Для нового талісмана я б узяв старого ведмедика, який полюбився всім і вставив йому в лапки лижі«, — сказав художник у минулорічному інтерв’ю «Московському комсомольцю». При цьому Чижиков повідомив, що оргкомітет Сочі-2014 не звертався до нього за допомогою.

Чижиков також розповів, що не має авторських прав на олімпійського Мишка, оскільки необхідні юридичні документи в 1980 році складені не були. За словами художника, олімпійський комітет відмовився укладати з ним авторський договір.

Лента.ру