Влада США зажадали у Twitter дані про волонтерів WikiLeaks.

Влада США зажадали у Twitter дані про волонтерів WikiLeaksВлада США офіційно зажадали у адміністрації Twitter особисту інформацію про користувачів сервісу, пов’язаних з WikiLeaks. Про це повідомила через Twitter депутат парламенту Ісландії Біргіта Йонсдотір (Birgitta Jonsdottir), раніше на добровільній основі співпрацювала з WikiLeaks.

«Уряд США хоче отримати інформацію про мої записи і інші дані починаючи з 1 листопада 2009 року. Чи розуміють вони, що я депутат ісландського парламенту?», — Написала Йонсдотір в наступному твіту.
У більш пізніх записах Йонсдотір повідомила, що запит надійшов від міністерства юстиції США. Також вона заявила, що не має наміру ділитися більш докладною інформацією, поки не проконсультується зі своїм адвокатом і міністром юстиції Ісландії.

Як пише The Guardian, суд штату Вірджинія зажадав у Twitter дані ряду користувачів про їх мережеві підключення, платіжні реквізити, телефонних номерах, а також іншу контактну інформацію. Особливо американську сторону зацікавили контакти користувачів з такими персонами, як засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж і передбачуваний інформатор ресурсу, рядовий американської армії Бредлі Меннінг.

Біргіта Йонсдотір, за її словами, брала участь у підготовці до публікації на WikiLeaks резонансного відеозапису, на якому американські військові в Іраку розстрілюють з вертольота групу беззбройних людей.

Lenta.ru