Тест планшетів МТС і «Білайн».

"Билайн" М2 (вверху) и МТС Ideos (внизу). Фото "Ленты.ру"

Порівняльний тест планшетів МТС і «Білайн».
У середині грудня мобільні оператори «Білайн» і МТС практично синхронно запустили продажу брендованих планшетів. Обидва пристрої працюють на базі однієї з попередніх версій «операційки» Google Android 2.1 і мають семидюймовий сенсорні екрани. «Лента.ру» протестувала два планшета і оцінила їх сильні і слабкі сторони.
Про випуск цих планшетів вперше стало відомо ще влітку 2010 року. У червні МТС показала новинку під назвою Ideos (він же Huawei SmaKit) на конференції в Санкт-Петербурзі і пообіцяла випустити її в продаж до кінця року. За цим послідували довгі шість місяців тиші, протягом яких компанія про планшет практично не поширювалася. Дійшло до комічного: у день, коли про вихід свого планшета М2 оголосив «Вимпелком», МТС розіслав реліз, в якому повідомив, що його планшет з’явиться у продажу за день до пристрою конкурента.
Однак пробачимо операторам цей «двобій» за звання першого хто запустив власний планшет в Росії. Адже різниця в один день стала далеко не самим головною відмінністю між двома пристроями.
Що спільного у планшетів?
Почнемо з того, що обидва планшета мають чимало спільних рис. Настільки багато, що спочатку здається, що оператори змовилися і випустили схожі один на одного пристрої. Обидва планшета мають сенсорні екрани з діагоналлю близько 7 дюймів з ідентичною роздільною здатністю 800 на 480 пікселів. Причому екрани є резистивними, тобто набагато менш зручними в роботі в порівнянні з більш сучасними ємнісними.
Планшети працюють під управлінням операційки Android 2.1, що для рядових користувачів означає перш за все відсутність підтримки Flash. Одразу обмовимося, що оператори обіцяють перевести планшети на більш швидку версію 2.2 (яка вже підтримує Flash) протягом року.
Також обидва планшета оснащуються роз’ємами для SIM-карт, що дозволяє, по-перше, використовувати їх як телефони для дзвінків і відправлення СМС, а по-друге, забезпечує їх мобільним інтернетом. На додаток вони оснащуються слотом для карт пам’яті microSD і роз’ємом Micro-USB для підключення до комп’ютера і зарядки. На цьому принципові подібності двох пристроїв закінчуються.

Величезні відмінності у планшетів.

Незважаючи на те, що планшети при першому розгляді здаються досить схожими, у роботі вони ведуть себе абсолютно по-різному. Почнемо з того, що планшет МТС працює набагато швидше. Час завантаження як самого пристрою, так і веб-сторінок у порівнянні з конкурентом було щонайменше вдвічі нижче. А пояснюється це досить просто: частота у процесора першого планшета — 1 гігагерц, в той час як у планшета «Білайн» — лише 600 мегагерц.
Також МТС Ideos має ще кілька ключових переваг: він поставляється з картою пам’яті вдвічі більшої ємкості (на чотири гігабайти проти двох), має окремий роз’єм для зарядного пристрою і може працювати без SIM-карти. Планшет МТС має не сенсорні, як у Білайн М2, клавіші, а фізичні кнопки, розташовані праворуч і ліворуч від дисплея. На задній панелі Ideos розташований спеціальний відкидний тримач, що дозволяє зберігати пристрій в напіввертикальному положенні. Розмістивши планшет на рівній поверхні, можна переглядати фільми в поїздці — для настільної роботи такий спосіб все ж таки не підходить.
На завершення відзначимо, що планшети забезпечені різними камерами. Якщо у Білайн М2 вона одна і розташована на задній панелі, то у Ideos їх вже дві — на лицьовій і задній панелях. Наявність веб-камери на лицьовій панелі планшета МТС — величезний плюс цього пристрою. Сьогодні з її допомогою можна здійснювати відеодзвінки в 3G-мережах або користуватися відеозв’язком за допомогою таких сервісів, як Fring.
Але скоро це зміниться. Адже в самому кінці грудня власний мобільний відеочат, нехай і на iPhone, запустив Skype. Очікується, що в 2011 році відеозв’язок стане доступна і для власників Android-пристроїв. Коли це відбудеться відсутність веб-камери у планшета М2 стане просто непрощенним.
Дизайн і зручність планшетів.
Говорячи про дизайн планшетів, відразу слід обумовити, що вони абсолютно не схожі один на одного. Планшет МТС виглядає багатшим, в той час як пристрій «Білайн» — простіше. У планшета МТС Ideos задня кришка металева, а у «Білайн» планшета вона виконана з пластику. Незважаючи на те, що М2 легший і тонший, Ideos зручніше лежить у руках. Однак, незважаючи на переваги планшета МТС, саме М2 виграє як пристрій, з яким хочеться працювати.
Цьому є дві основні причини. По-перше, це фізичні кнопки, які в теорії повинні сприйматися краще і бути більш зручними в роботі, ніж сенсорні. Однак цього не сталося. Працювати з ними незручно через розташування — незрозуміло, чи робити це великими пальцями обох рук, так і через порівняно невисокою чуйностю на торкання.
По-друге, у планшета М2 трохи більший і набагато більш вдалий дисплей. Їх різниця по діагоналі складає близько двох міліметрів, проте екран Ideos витягнутий у довжину, в той час як у М2 (при тій же ширині самого планшета), він ближче до співвідношення сторін 4:3. На практиці це означає, що на планшет «Білайн» набагато краще справляється з інтернет-браузингом, в той час як Ideos більше підходить для перегляду кіно.
Ще одним досить суттєвим плюсом планшета М2 є менший розмір самого пристрою. Планшет майже на два сантиметри коротше, на 100 грамів легше і трохи тонший планшета МТС. І, оскільки мова йде про надпортативні пристрої, це важливі показники.
Інтерфейс планшетів.
Незважаючи на те, що обидва планшета працюють під управлінням Android, управління ними трохи відрізняється. Справа в тому, що у Ideos поверх операційної системи встановлена надбудова, групуюча програми та віджети за різними блокам. За своєю суттю вона повинна спростити користувачам доступ до найбільш популярних і затребуваних ресурсів і сервісів (таким як браузер, поштовий клієнт, новинні віджети й додатки). Однак особливих переваг в порівнянні з Android ця надбудова не має.
На завершення розмови про інтерфейс планшетів відзначимо, що в Ideos набагато краще реалізовано сенсорне управління. Справа в тому, що планшет МТС підтримує зміну масштабу «щипками» (так званий pinch-and-zoom), в той час як в М2 наблизити зображення можна тільки подвійним натисканням по екрану або при одинарному натисканні на спеціальну зону екрану.
Також у Ideos більш якісно виконана віртуальна клавіатура. За рахунок більшої чуйності екрана планшета МТС з нею зручніше працювати і виглядає вона набагато більш завершеною в порівнянні з Білайн M2, в якому не всі букви розміщені чітко по центру клавіші.
А виробники планшетів хто?
Насправді планшети збираються на заводах китайських компаній. Планшет МТС виготовляється на потужностях Huawei, а «Білайн» співпрацює з ZTE. «Брендування» пристроїв, крім нанесення логотипів, полягає в предзагрузці на планшети операторських додатків і віджетів, на зразок гороскопів і анекдотів.
Для кого вони потрібні?
Ці планшети — недешеве задоволення. Спочатку Ideos продавався за ціною 14,5 тисячі рублів без контракту, а М2 — за ціною близько 13 тисяч рублів. Варто розуміти, що за активної роботи з мобільним інтернетом користувачам потрібно буде використовувати один із спеціальних тарифів, розроблених операторами. При цьому ні один з пристроїв не «прив’язаний» до оператора і може використовуватися в мережах конкурентів.
Ці планшети — хороший супутник для тих, кому iPad здається занадто великим або дорогим. Найімовірніше, M2 і Ideos складуть конкуренцію планшету Samsung Galaxy Tab, який продається в інтернет-магазинах за ціною від 23 тисяч рублів.
Вони добре справляються з роботою в Мережі, перевіркою пошти і голосовим зв’язком. При цьому графічних можливостей планшета М2 не вистачало навіть для роботи ігор, на зразок Angry Birds, не кажучи вже про відтворення звичайних (не перекладених в спеціальний формат) відеороликів. До цього слід бути готовим.

Обидва пристрої заслуговують поваги, як і рішення оператори випустити в продаж планшети під власним брендом. Але виникає велике питання: чи будуть вони затребувані у покупців?

Відзначимо, що даних про продажі планшетів компанії поки не приводили. Однак вартість пристрою МТС в офіційному інтернет-магазині знизилася до тих же 13 тисяч, що й у «Білайн», а це не свідчить про занадто успішні продажі планшетів.
Лента.ру — Дмитро Читаючи