Правовласники подали до суду на розробників електронних книг PocketBook.

PocketBook Pro 602, фото с сайта digital.ruРосійська компанія «Книга на вимогу» і літературна агенція «ФТМ» оформили позов до українського виробника пристроїв для мобільного читання PocketBook. Про це повідомляється в прес-релізі, що надійшов до редакції «Ленти.Ру».

Компанія PocketBook звинувачується в порушенні авторських прав. Згідно з позовом, в її пристрої були закачані електронні тексти 79 творів, права на які належать «Книзі на вимогу» і «ФТМ». У прес-релізі, оформленому позивачами, не уточнюється, про які саме твори йдеться. Моделі PocketBook, в пам’яті яких виявилися захищені авторським правом книги, також не називаються.
За відомостями, наявними в розпорядженні у позивачів, в російські магазини за 2010 рік надійшло не менше 100 тисяч пристроїв PocketBook з «контрафактними виданнями». Позов до виробника був оформлений на один мільярд рублів. Відповідачем по ньому також виступає мережа магазинів «Ельдорадо«. При цьому позивачі заявляють, що до відповідальності можуть бути притягнуті й інші дистриб’ютори продукції PocketBook.

У той же час офіційний представник PocketBook спростував інформацію про 100 тисяч пристроїв з «нелегальним контентом», що поступили в магазини в 2010 році. Відповідно до цього джерела, компанія PocketBook не отримувала офіційного повідомлення про подачу позову компанією «Книга на вимогу» і літературним агентством «ФТМ».

Лента.ру