Податки та нерухомість 2011.

Поки ми святкували …

Святкуючи з розмахом, як завжди, тривалі Новорічно-Різдвяні канікули, ми не помітили черговий подлянки, підготовленої нам улюбленим Урядом.

Прямо з початком бою курантів (зізнайтеся, хто не писав сокровенне бажання на листку паперу, щоб встигнути підпалити і випити з шампанським під бій курантів?), В наше життя ввійшли нові правила гри на просторі під назвою «підприємництво».

Отже, з 1го січня, фізичні особи-підприємці більше не мають можливості взаємодії з юридичними особами, які ведуть бізнес на загальній системі оподаткування. Ні, звичайно, це не заборонено законом, просто стало невигідним для цих самих юридичних осіб. Оскільки послуги, а також товари, придбані у ФОП відтепер оплачуються з прибутку підприємства.

Уряд вирішив відправити, за словами одного блогера, ФОП в резервацію, де вони можуть вести бізнес лише один з одним. Не києм, то палицею, нас змушують переходити на загальну систему оподаткування, інакше ми просто опинимося на самоті. Оскільки я професійно займаюся нерухомістю, то мова піде про наші з вами подальші складнощі.

Крім цього, є ще одна неприємність, яка нас очікує в зв’язку з прийняттям Закону про Фінансовий моніторинг.

Неприємність стосується не тільки юридичних осіб. У силу того, що незважаючи на наше звернення до Президента, податковий Майдан і інші акції підприємців, ми чудово віддаємо собі звіт, що з квітня наш вид діяльності (поряд з іншими, що стали поперек горла Голові уряду. До Речі, може, його який ріелтор «кинув «?) просто зникне як вид з переліку категорій бізнесу на єдиному податку. Риэлтор — блог по недвижимости.

Що робити, куди податися бідному ріелтору, як не реанімувати (а кому й відкривати) підприємства, на які поки ще не спокусилося всевидюче око пана Азарова?

Звичайно, немає гарантій, що і до підприємств на єдиному податку не дотягнеться сувора рука збирача податків, але поки надія є. Так ось, кожна юридична особа, яка має у своєму статуті такий вид діяльності, як операції з нерухомістю, має відправити фахівця на курси фінансового моніторингу, щоб навчити його правильно заповнювати спеціальні форми на потенційних покупців. Курси проводяться тільки у 3-х містах України: Києві, Львові та Харкові. Вартість програми близько 2000 гривень + проживання, харчування і проїзд. Разом, у нинішній нелегкій ситуації, в 5000 гривень підприємству обійдеться «навчання» фахівця «художньому стуку».

Відтепер ріелтори поряд з нотаріусами, аудиторами, та іншими категоріями, причетними до великого обороту грошей, будуть змушені вести реєстр осіб, що тільки збираються придбати нерухомість ціною понад 400 000 гривень. Так передбачає постанова Кабміну від 25 серпня поточного року за № 746 «Про затвердження порядку надання державними органами на запит суб’єкта первинного фінансового моніторингу інформації про ідентифікацію клієнта». При цьому ріелтор заповнює відповідну форму і передає її до Держфінмоніторингу, незалежно від того, купив покупець об’єкт нерухомості або тільки подумав про це, у разі, якщо ріелтор угледів хоча б один з ознак, зазначених у статті № 15 Закону (офшорна реєстрація покупця, готівковий розрахунок, сумнівне походження коштів).

Заплатіть 5%!

А цей опус стосується більшої частини населення нашої країни, оскільки кожен другий громадянин коли-небудь купував або продавав нерухомість. Отже, з 1січня якщо Ви вирішили продати недавно (до 3х років) куплену квартиру, Ви заплатите 5% ПДФО (податок з доходів фізичних осіб) від оціночної вартості. Ця норма була присутня в законі починаючи з 2006 року, але ставка її дорівнювала нулю. З 1.01.2011г нуль перетворюється на 5% у випадку першого продажу в цьому році і в 17% у випадку подальших операцій з нерухомістю. Ця ж відсоткова норма діє тепер і при здачі в оренду нерухомості фізичною особою. Здавати в оренду нерухомість юридичним особам від ФОП також не вигідно з причин, вказаних вище.

«Землю — селянам, заводи — робітникам!»

Наступна капость, підготовлена улюбленим урядом в умовах лежить в реанімації ринку нерухомості — це продовження мораторію на продаж земель товарного та сільськогосподарського призначення. Під гаслами: Землю-селянам, йде підкилимна методична робота з «абсолютно чесного відбирання» цих самих земель с / г призначення. Ті самі селяни, про яких так дбає наш уряд, сьогодні не мають коштів для повноцінної обробки вищевказаних земель, а продати частину, щоб зберегти більше, вони-то якраз і не можуть.

Ми знаємо всілякі «способи» передачі у власність таких земель. Так от, після внесення на розгляд Верховною Радою Законопроекту «Про внесення змін до пунктів 14 і 15 розділу Х « Перехідні положення »Земельного кодексу України щодо терміну на продаж земельних ділянок» N7541 від 10.01.2011г, ми спостерігаємо масову скасування рішень суду щодо переходу права власності на такі землі.

Як відреагує ринок нерухомості (і землі, в тому числі) на подібні перешкоди нормальної і прозорої роботи, покаже час! А я сподіваюся, що ніякі фіскальні режими не завадять нам виконувати свою роботу і чесно заробляти собі на хліб.