ООН попередила про «ціновий шок» в сфері продуктів харчування.

Світовій економіці загрожує «ціновий шок» на продукти харчування, який потім може вилитися в продовольчу кризу. Про це, як пише The Financial Times, повідомили в Продовольчій та сільськогосподарській організації (FAO) при ООН. Заява прозвучала після того, як індекс сільськогосподарських товарів FAO виріс у грудні до номінального рекорду, перевищивши рівень 2007-2008 років, коли в світі був зафіксована продовольча криза: тоді «голодні» бунти пройшли в 30 бідних країнах.
За словами старшого економіста FAO в Римі Абдольреза Аббассьяна (Abdolreza Abbassian), нерозумно припускати, що ціни і далі не будуть рости. Він зазначив, що в багатьох країнах, що розвиваються, у тому числі в Китаї та Індії, інфляція вже стала однією з головних економічних і політичних проблем. Потенційна проблема зростання цін є і в розвинених країнах, наприклад, у Великобританії і єврозоні.

Між тим, у FAO підкреслюють, що індекс сільськогосподарських товарів зростає в основному за рахунок кукурудзи, цукру, олії і м’яса. Для найбідніших країн ці товари менш важливі, ніж рис, який з 2008 року подешевшав майже в два рази — до 535 доларів за тонну.

У Росії інфляція в 2010 році, за попередніми даними, склала 8,7 відсотка, оновивши історичний мінімум. При цьому основний стрибок цін відбувся саме в сегменті продуктів харчування. Наприклад, гречка в країні подорожчала майже в три рази, а капуста і картопля — майже в два рази. Однією з головних причин такого зростання цін став неврожай, який був викликаний посухою.

Лента.ру