Найдорожчих високотехнологічних компаній світу.

Google вибув з трійки найдорожчих високотехнологічних компаній світу.

В кінці січня 2011 американська компанія IBM обігнала за ринковою капіталізацією пошуковик Google і знову стала третьою за ринковою капіталізацією компанією з сектора hi-tech у світі. За підсумками торгів 25 січня капіталізація IBM склала 200,57 мільярда доларів, а Google — 198,23 мільярда доларів. При цьому акції обох компаній 25 січня росли в ціні.
Акції Google протягом останніх років були однією з найпопулярніших «блакитних фішок» у США. За останній рік акції пошукача виросли більш ніж на 12 відсотків, за п’ять років — на 55 відсотків, а з часу початку торгів в 2004 році — на 472 відсотка.
У той же час акції IBM торгуються на ринку з кінця 1970-х років. Різке зростання цінних паперів компанії припав на кінець 1990-х років. За останні 10 років акції IBM виросли тільки на 45 відсотків, але при цьому зараз вони торгуються в районі історичного максимуму.
Найдорожчою високотехнологічною компанією світу, акції якої торгуються на біржі, є Apple: капіталізація цієї компанії оцінюється ринком в 314 мільярдів доларів. За останні п’ять років акції Apple виросли в ціні на 348 відсотків.
Другу строчку в умовному рейтингу найдорожчих hi-tech компаній займає Microsoft з капіталізацією в 243 мільярди доларів. За п’ять років ця компанія подорожчала всього на сім відсотків.
Лента.ру