Найдорожчі міста світу 2010.

CA International провели глобальне дослідження і визначили найдорожчі міста в світі за 2010 рік.
Експерти враховували вартість харчування, товарів щоденного споживання, одягу, електроніки і розваг.
Першою в десятці міст стала японська столиця Токіо. На додаток до витрат вище, орендна плата за квартиру з двома спальнями для емігрантів як правило — більше ніж 5 000 $ на місяць.
На другому місці опинилася столиця Норвегії. Осло піднялося вище Копенгагена як найдорожче місто у Європі, коли крона посилювалася проти інших валют.
Третю сходинку посіла Луанда (Ангола), де середній емігрант платить більше ніж 3 500 $ в місяць за житло з двома спальнями.

У десятку увійшли ще три японські міста, одине норвезьке, два швейцарські і столиця Данії Копенгаген.

Москва піднялась на 14 місце, хоча ще рік тому, згідно з дослідженням ECA International, була 25-ю.

Першою серед міст обох Америк опинилася столиця Венесуели Каракас (16-й рядок), а її найближчий переслідувач — бразильський Ріо-де-Жанейро — розмістився на три щаблі нижче (19-е місце).
ECA International роздільно фіксує вартість проживання на Манхеттені (28-а позиція) і в Нью-Йорку (39-а). Причому, за оцінками експертів компанії, Манхеттен є найдорожчим місцем для експатів в США.
ECA не приховує, що значну роль у визначенні місця в рейтингу грають коливання курсу національної валюти, що особливо помітно на прикладі Японії і Південної Кореї. Сеул, який займав у минулому році 56-е місце, злетів до 22-го саме через різке зміцнення вони.
Цікаво, що найдешевшим з 50 провідних міст світу став центральний Лондон. Останні три місця в європейському рейтингу (з тих міст, що ECA брала до уваги) зайняли Кишинів (77-е), Мінськ (76-е) і Белград (75-е).
Дослідження ECA International проводиться двічі на рік — навесні та восени. Компанія оцінює стандартний «кошик» споживчих товарів і послуг, які зазвичай купують іноземці в 400 найбільших містах світу, а щоб до них добратися потрібно знати расписание поездов.
У світі існує кілька рейтингів найдорожчих міст для приїжджих, один з них яких проводить компанія Mercer Human Resource Consulting. За її даними, в 2009 році на другому місці за дорожнечею була Москва, а на першому — Токіо. До цього столиця Росія була лідером протягом трьох років.