Apple припинила монополію AT & T на iPhone в США.

iPhone 4.5
iPhone 4.5 - CDMA

11 січня в Нью-Йорку пройшла прес-конференція найбільшої IT-компанії світу — Apple — і найбільшого мобільного оператора США — Verizon Wireless. На ній була поставлена крапка в історії, що тяглася впродовж декількох років. Компанії нарешті представили CDMA-версію смартфона iPhone і згорнули монополію компанії AT & T, яка тягнулася в США з 2007 року.

Чутки про ось-ось прийдешньому запуску iPhone в мережі Verizon, засновані на повідомленнях анонімних джерел, з’являлися в американській IT-пресі практично з моменту виходу смартфона в 2007 році. І довге очікування нарешті закінчилося: з 10 лютого iPhone 4 почне продаватися в салонах Verizon і Apple. Спробуємо пояснити далекому від американських реалій читачеві, чому це важливо.

Справа в тому, що аж до теперішнього моменту смартфон Apple в США продавався ексклюзивно для мережі оператора AT & T. А мережа цієї компанії має, скажімо так, погану славу у користувачів. Якість сигналу не один раз ставало приводом для жартів знаменитих коміків. Verizon — у свою чергу — найбільший стільниковий оператор США. При цьому його мережа побудована на стандарті зв’язку CDMA, а не GSM, як у AT & T, яка, до слова, є другою за кількістю абонентів оператором у країні. Власний CDMA-оператор є і в Росії, це «Скайлінк».

Однак, на відміну від нашої країни, де переважна більшість користувачів є абонентами GSM-мереж, в США картина якраз зворотня.

Чому це важливо.

Може виникнути резонне запитання: чим у такому випадку ця новина важлива для російського читача? Адже більше половини прибутку компанії припадає на частку продажів за кордоном. А в світі якраз більше поширені GSM-мережі. Відповідь на це питання досить простий: саме в CDMA-сегменті укладена величезна перспектива зростання для компанії.

Справа в тому, що Apple протягом останнього року неухильно втрачала частку американського ринку смартфонів під натиском Android. По-чому це сталося через те, що велика кількість пристроїв на мобільній платформі Google пропонувалося саме в мережі Verizon. У результаті, за даними провідних аналітичних компаній, влітку 2010 року Android вийшов на перше місце в списку найбільш продаваних платформ. І ось Apple, все відкладає запуск CDMA-версії iPhone, нарешті вирішила діяти і представила новинку.

iPhone 4.5?

У грудні 2010 року Verizon запустив найбільшу на справжній момент LTE-мережу в світі. Ця мережа четвертого покоління забезпечує передачу даних на швидкості, у десятки разів перевищує швидкість мереж третього покоління (3G). Після того як кількість неофіційних повідомлень про появу iPhone для Verizon перевищило критичну масу, багато аналітиків зробили висновок, що Apple представить саме LTE-версію. Проте у результаті цього не відбулося.

Зовні модель Verizon практично не відрізнити від звичайного iPhone 4, представленого в червні. Тут використовується той же 3,5-дюймовий Retina-дисплей. Так само доступні дві версії з 16 і 32 гігабайтами пам’яті. Невеликі зміни торкнулися лише конструкції антени, що стала сумно відомою завдяки «хватці смерті». Як заявив в ході презентації один з директорів Apple Тім Кук (Tim Cook), внесення змін було вимушеним заходом, заснованим на різних вимогах, пропонованих до апаратів CDMA-мереж в порівнянні зі стандартом GSM. Техноблог SlashGear вже встиг протестувати отриманий iPhone на предмет виявлення «хватки смерті» і не зміг її виявити. Якщо це дійсно так, то CDMA-iPhone як мінімум цим відрізнятиметься від GSM-версії в позитивну сторону.

Відзначимо і ще одну важливу особливість CDMA-версії смартфона Apple: використання його в якості бездротової точки доступу. Завдяки функції Personal Hotspot його власники зможуть виводити в інтернет свої ноутбуки, планшети та інші пристрої. Ця функція вже давно стала нормою для більшості смартфонів, однак пристрої Apple до теперішнього часу її не підтримували.

Ціна iPhone 4.5.

Революції на ринку новий iPhone від Apple не сталося. Проте складно було собі уявити, щоб смартфон у Verizon коштував дешевше або тим більше дорожче, ніж у AT & T. Версія з 16 гігабайтами пам’яті обійдеться в 199 доларів, а з 32-ма — в 299. Природно, це субсидована вартість, в яку входить висновок дворічного контракту на стільниковий зв’язок. І це немало, адже багато смартфонів для Verizon можна придбати взагалі безкоштовно або за символічну суму в 50 доларів. Додамо, що iPhone можна буде придбати і без контракту. Проте його повна вартість поки не відома.

Ні чимала ціна, ні той факт, що продажі iPhone почнуться лише через місяць, не збентежили абонентів оператора. У перші години після оголошення сайт Verizon обвалився під натиском відвідувачів. Однак іншої ключової інформації — по вартості тарифів на зв’язок (а їх буде відразу два — на «голос» і на мобільний інтернет) — на сайті поки немає. Очікується, що вартість тарифів буде оголошена пізніше, до моменту початку продажів.

Довга історія.

На прес-конференції представники компаній заявили, що працювали над виходом iPhone для Verizon з 2008 року. Таким чином, вони почали співпрацю вже через рік після виходу смартфона. За цей час компанії встигли обмінятися рекламними «уколами». Так при виході смартфона Motorola Droid оператор Verizon запустив ролик під назвою iDon’t, в якому обігруються недоліки смартфона Apple. У відповідь Apple запустила свій ролик, «проїхавшись» по особливостях iPhone і відмінностям мережі AT & T від Verizon.

Однак як би там не було, тепер в історії відносин Verizon і iPhone нарешті-то настала визначеність. Залишається дочекатися, коли, ймовірно, буде представлений LTE-iPhone. А поки ж Verizon належить випробувати на собі, що представляють собою власники iPhone з точки зору навантаження на мережу. Адже не секрет, що мережа AT & T багаторазово обрушувалася під тиском трафіку смартфонів Apple.

Лента.ру — Дмитро Читаючи