Американська кіноакадемія оголосила номінантів на «Оскар».

У Беверлі-Хіллз у вівторок, 25 січня, були оголошені номінанти на премію Американської кіноакадемії.
На «Оскар» в основній номінації «Фільм року» претендують десять картин. Цей список виглядає так:

1. «Чорний лебідь» Даррена Аронофскі
2. «Боєць» Девіда О. Расселла
3. «Початок» Крістофера Нолана
4. «Дітки в порядку» Лізи Холоденко
5. «Король каже!» Тома Хупера
6. «127 годин» Денні Бойла »
7. «Соціальна мережа» Девіда Фінчера
8. «Залізна хватка» братів Коенів
9. «Зимова кістка» Дебри Граник
10. «Історія іграшок: Великий втеча» Лі Анкріч

Основним фаворитом цього разу стала британська історична драма «Король каже!» (The King’s Speech). Ця картина є претендентом на «Оскар» у 12 номінаціях. Премію можуть отримати в тому числі виконавець ролі британського монарха Георга VI Колін Ферт («Кращий актор першого плану») і Хелена Бонем-Картер, що зіграла його дружину («Краща актриса другого плану»). Джеффрі Раш претендує на «Оскар» за роль другого плану.
На «Оскар» в номінації «Кращий актор першого плану» разом з Фертом висунуті Хав’єр Бардем, Джефф Бріджесс, Джессі Айзенберг і Джеймс Франко. У номінації «Краща актриса першого плану» фільм «Король каже!» не згадується. Претендентами на цю нагороду стали Аннетт Бенінг, Ніколь Кідман, Дженніфер Лоуренс, Наталі Портман і Мішель Уїльямс.
Том Хупер, режисер стрічки «Король каже!», Відзначений у номінації «Кращий режисер». Його конкурентами в даному випадку є Даррен Аронофскі, Девід О. Расселл, брати Коени і Девід Фінчер. Нагадаємо, що фільм останнього «Соціальна мережа» став тріумфатором на церемонії вручення «Золотих глобусів», яка відбулася 17 січня. Картина була представлена в шести номінаціях і виграла у чотирьох з них. Тепер робота Фінчера претендує на вісім «Оскарів».
Сценарій фільму «Король каже!», Написаний Девідом Сайдлером, Американська кіноакадемія також висунула на премію. Разом з ним на «Оскар» в номінації «Кращий оригінальний сценарій» претендують картини «Ще один рік», «Боєць», «Початок» і «Дітки в порядку».
Повний список номінантів можна подивитися на офіційному сайті Американської кіноакадемії.
Вісімдесят третя церемонія вручення премій Американської кіноакадемії пройде в Лос-Анджелесі 27 лютого 2011 року.
Лента.ру