«Яндекс» запустив новий пошуковий алгоритм.

"Яндекс" запустив новий пошуковий алгоритм.«Яндекс» запустив новий пошуковий алгоритм. Нова пошукова програма отримала назву «Краснодар», повідомляється в прес-релізі компанії, що надійшло до редакції «Лента.Ру».

В основі нової версії пошукової програми «Яндекса» знаходиться технологія «Спектр». Однією з ключових особливостей технології є показ відповідей на запити користувачів, заснованих на статистиці переходів по посиланнях інших користувачів.
Таким чином, «Яндекс» буде аналізувати за якими саме посиланнями найчастіше переходили користувачі, які здійснювали ідентичні запити. Ця статистика дозволить пошуковику в автоматичному режимі видозмінювати видачу для наступних користувачів.

«Яндекс» розраховує, що за допомогою цієї технології користувачі зможуть отримати більш релевантні посилання при введенні запитів. Зокрема, за допомогою «Спектру» буде вдосконалений показ результатів пошуку, заснований на неповних або неявних запитах. Наприклад, при запиті «суші» користувачі зможуть отримати адреси ресторанів, де пропонують цю страву, а також посилання на рецепти приготування суші вдома. При цьому вище в результатах видачі будуть розташовуватися ті посилання, які користуються великим попитом у користувачів пошуковика.

Попередня версія пошукового алгоритму «Яндекса» під назвою «Обнінськ» була випущена у вересні 2010 року. Відзначимо, що в назві пошукових програм «Яндекс» використовує принцип гри в міста. Так як «Обнінськ» закінчувався на букву «К», наступна програма починалася на цю літеру. А «Обнінськ» передувала програма «Конаково».

Лента.ру