Як не платити штрафи ДАІ.

Як не платити штрафи ДАІПорада 1. Не порушувати Правила дорожнього руху. Адже дані Правила придумали не для поповнення кишень недбайливих інспекторів ДАІ, а для того, щоб всі учасники дорожнього руху могли зручно і безпечно пересуватися по наших дорогах.
Не будемо сперечатися відносно самих Правилах. Подобаються вони нам чи ні, але їх дотримуватися потрібно і бажано всім. І якщо у вас багато грошей, і вам наплювати на вашу машину, то подумайте про оточуючих та їх безпеку. Безпеку вашу, ваших пасажирів та оточуючих.
Якщо ви з цієї категорії автолюбителів, далі можна не читати.

Порада 2. Знати Правила дорожнього руху. Бажано, вивчити ще з десяток — другий різних законів, для того, щоб при спілкуванні з інспекторами ДАІ виглядати розумніше їх. Пам’ятайте, даішники не люблять розумних водіїв. Вони їх бояться.
Що допоможе: Закон України «Про міліцію», Закон України «Про дорожній рух».

Порада 3. Якщо порушив ПДР, то плати. Якщо ми прагнемо до правової держави, то давайте починати з себе. Давайте дотримуватися законк і сподіватися, що це будуть робити й інші. Навіть, якщо інспектор ДАІ вас спіймав за перевищення швидкості в засідці. Або зупинив без видимих прикмет і помітив, що ви не тверезий. Всього б цього не було, якщо дотримуватися Правил дорожнього руху.

Порада 4. Як перевірити інспектора ДАІ. Останнім часом почастішали випадки шахрайства на дорогах. З’явилися аферисти, які під виглядом даїшників орудують на дорогах України. Особливо такий вид шахрайства розцвітає на дорогах південних напрямків, де жертвами таких «лжегаишников» стають гості нашої країни, рухаючись на відпочинок. Якщо у вас виникли сумніви в інспектора ДАІ, вимагайте пред’явити службове посвідчення, жетон і шляховий лист, в якому вказано місце і час патрулювання. Ви маєте право переписати всі дані з документів. Правда, ви не можете їх брати в руки. Якщо вам відмовляють, сміливо телефонуйте до міліції і повідомляйте, що на дорозі промишляють шахраї.
Точно також ви можете поступати і з справжніми інспекторами ДАІ. За законом вони мають право вимагати ваші документи, а ви їх. Іноді, на цьому етапі ваша зустріч з ДАІ і закінчується. Особливо, якщо інспектор «полює» у неробочий час або зупинив вас просто так.

Рада 5. Зупинка автомобіля під приводом викрадення або розшуку схожого авто. Таке трапляється частенько у великих містах і в нічний час доби. Дивляться документи, кривляться, принюхуються. У таких випадках, треба вимагати пред’явлення орієнтування на машину у розшуку (орієнтування повинне бути записана в службовому блокноті автоінспектора) — з маркою авто, кольором кузова, номерами, часом, місцем та обставинами викрадення. Якщо інспектор відмовляється, ви маєте право зателефонувати зі скаргою за телефоном довіри ДАІ.

Рада 6. Зупинка за перевищення швидкості. Всі радари, з якими співробітники ДАІ виходять на роботу повинні мати сертифікат. Тому, сміливо вимагайте сертифікат на радар, за допомогою якого зафіксовано перевищення. Якщо інспектор відмовляється вам його пред’явити, пишіть в протоколі, що співробітник ДАІ діє з порушеннями, не пред’являє сертифікат на прилад, який може показувати невірні дані.

Рада 7. Правильне заповнення протоколу. По-перше, уважно його прочитайте. Все, що вам незрозуміло, питайте у інспектора. Усі скорочення Правил дорожнього руху, на які посилається інспектор у протоколі, повинні бути розшифровані. Якщо інспектор цього не робить, попросіть його показати, чи збігається даний пункт правил дорожнього руху в протоколі з з пунктом у Правилах дорожнього руху. Кожен інспектор ДАІ має з собою брошуру з Правилами. Та й вам не завадить возити таку в бардачку вашого авто. Щоб потім не дивуватися, що вас позбавляють прав за проїзд перехрестя на заборонний сигнал світлофора у п’яному вигляді заднім ходом.
По-друге, обов’язково необхідно заповнити всі вільні графи протоколу. Особливу увагу слід звернути на два поля під назвою «Свідки і потерпілі», співробітники ДАІ рідко заповнюють їх самостійно.
Якщо з вами в машині перебувають пасажири, напишіть їх імена прізвища, домашні адреси і попросіть поставити підпис. Якщо свідків немає, напишіть в обох графах «Свідків немає» і не забудьте в останньому місці поставити розгонисту Z. Відсутність свідків є величезним промахом для співробітника ДАІ. За такий протокол його точно ніхто не похвалить, а догану зробити можуть.
Також, протокол не має сили, якщо не вказано потерпілі в ДТП — ПІБ потерпілого, номер його авто.
Якщо вас звинувачують в перевищенні швидкості, у графі «Пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності; по суті порушення» можна писати: «Рухався у щільному потоці транспорту зі швидкістю (на 5-10 км / год менше ніж належить на даній ділянці).
Показники швидкості, встановлені приладом (назва і серійний номер приладу), не можуть вважатися доказом скоєного саме мною правопорушення, так як неможливо встановити автентичність та належність зафіксованої швидкості до мого автомобілю.

Протокол складено з порушенням ст. 2.14 «Інструкції з організації провадження та діловодства у справах про адміністративні порушення правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху», а також ст. 251 КпАП. Ходатайствую перед Судом у закритті справи у зв’язку з невідповідністю протоколу вимогам ст. 256 КпАП та відсутністю складу адміністративного правопорушення (керуючись ст. 247 КпАП) ».
Якщо працівник ДАІ звинувачує вас у проїзді на заборонний сигнал світлофора, можна написати: «Виїхав на перехрестя (регульований пішохідний перехід, і т.п.) в момент, коли миготливий зелений сигнал світлофора змінився на жовтий. Щоб не вдаватися до екстреного гальмування, і не створювати аварійно-небезпечну ситуацію на перехресті, я виконав вимоги п. 8.11 Правил дорожнього руху та звільнив перехрестя ».
Для інших порушень у графі «Пояснення особи, яка притягується до aptus адміністративної відповідальності; по суті порушення», можна писати: «З рішенням (ПІБ та звання працівника ДАІ) не згоден, докладні пояснення надам на окремому аркуші».
При цьому в графі «До протоколу додається» необхідно також вказати, що пояснення додаються на окремих аркушах і вказати їх кількість. Пам’ятайте, що поки в Україні тільки одна державна мова — українська. Тому всі зауваження і пояснення слід писати лише українською мовою.
У разі незгоди з діями працівника ДАІ підписувати протокол слід тільки після графи «Гр-н (ПІБ) ознайомлений з його правами та обов’язками, передбаченими ст 63 Конституції України, 268 КУпАП» і «Підпис особи, яка притягається до адміністративної відповідальності (зі змістом протоколу ознайомлений , копію протоколу отримав, внесені про мене дані правильні) ».
У всіх інших вільних графах слід поставити прочерк, щоб туди вже ніхто нічого не дописав. Далі протягом десяти днів необхідно звернутися до суду з метою оскарження протоколу.

avtoport.com.ua