Хто придумав шампунь?

Після вдалого успіху і популярності у 1905 році «Чорна голова» стає фірмовим знаком компанії «Шварцкопф» Це сталося в далекому минулому, що датувалося 1898 роком в Гамбурзі, коли на той час ще не відомий підприємець за освітою хімік по імені Ханс Шварцкопф відкрив маленький магазинчик з торгівлі аптекарськими та парфумерними товарами. Ханс Шварцкопф не повністю задовольняла одна посередницька торгівля він бажав більшого. В той час усі заможні люди мили волосся милом, а бідніші версти населення обходились миттям волоссям голови хлібним квасом. Ні перший, ні другий засіб миття волосся голови не давав потрібного результату. Тоді Шварцкопф пробує створити свій миючий засіб за власним рецептом, що йому і вдається, його засоби гігієни набирають популярності серед населення і невеликий магазинчик «Шварцкопф» з часом перетворюється в одне із самих більших підприємств по виготовленню миючих і косметичних засобів для особової гігієни, а особливо шампунів.  Після вдалого успіху і популярності у 1905 році «Чорна голова» стає фірмовим знаком компанії «Шварцкопф» .

З початку це був не шампунь , а засіб гігієни який називали рідким милом для волосся голови, прототип сучасного шампуню без лугового з’явився аж у 1933, який називався —  шампунь Onalkali, що здобув загальне визнання у світі.

Сьогодні існує безліч миючих засобів, а саме шампунів, що містять натуральні живильні речовини і вітаміни. З’явилося дуже багато фірм по виготовленню шампунів та засобів гігієни, але досі передові позиціє займає компанія «Schwarzkopf», її продукція представлена і продається зараз більш ніж в 100 країнах світу.