Нажмите "Enter" чтобы переместиться к содержанию

WikiLeaks використовує слабкі місця в технології і людську природу.

В однієї з найбільших інформаційних витоків в історії США є свій саундтрек. Це хіт співачки Lady Gaga «Телефон». Аналітик американської військової розвідки рядовий Бредлі Меннінг каже, що наспівував цю пісню, коли скачував чверть мільйона засекречених дипломатичних депеш з мережі Міністерства оборони на диск з музикою.
Тепер американський уряд докладає величезних зусиль щодо забезпечення безпеки своїх комп’ютерних мереж. Однак Брюс Шнейер, старший фахівець із захисних технологій з компанії British Telecom, говорить, що навіть самі захищені системи не зможуть встояти перед людською природою.
«Можна взяти комп’ютер, закопати його в землю і нікому не говорити, де він. Тоді він, можливо, буде в безпеці. Однак якщо ви його включили, ви повинні довіряти людям, які за нього сідають », — зазначає Шнейер.

Пентагон і Держдепартамент США вживають заходів, щоб обмежити можливості для користувачів їх мереж зберігати матеріали на знімні пристрої — диски або «флешки». Їх співробітники також спостерігають за будь-якими проявами підозрілої поведінки. Шнейер говорить, що це підійде лише як строкових і попередніх заходів, однак у довгостроковому плані це досить безглуздо.
За його словами, набагато кращим рішенням стане в першу чергу обмеження доступу до дипломатичних повідомлень:

«Доступ до них повинні отримувати тільки ті люди, яким вони необхідні. Також необхідно вести постійний облік осіб, які отримують доступ до цих документів ».

Якщо б все було влаштовано так, наспівували пісню Леді Гага рядовий Меннінг ніколи не зміг би дістатися до секретної мережі американської армії і всіх дипломатичних депеш, які там зберігалися. Однак йому це вдалося, тому що після терактів 11 вересня американські урядові агентства почали більш активно обмінюватися даними між собою. Міністр оборони США Роберт Гейтс сказав на цьому тижні журналістам, що ці процедури забезпечили занадто широкий доступ до інформації.
Стівен Ефтергуд, який очолює проект по забезпеченню секретності урядових даних у Федерації американських вчених, сказав, що замість скасування обміну інформацією уряду слід зберігати менше секретів:
«Якщо б засекреченої інформації у нас було менше, її було б простіше ефективно захищати. Коли кожен рік «виникають» десятки мільйонів секретів, система переповнюється і втрачається контроль над даними, які необхідно захищати ».
Діюча система секретності бере свій початок у часи «холодної війни», коли в 1951 році президент США Гаррі Трумен підписав наказ, що встановлює норми засекречування та контролю інформації в ім’я національної безпеки.
За словами Ефтергуда, бюрократичний апарат військових відомств і розвідки з тих пір настільки розрісся, що ця система часів «холодної війни» застаріла і стала неефективною для нього:
«Зараз інформація виробляється, споживається і передається зовсім іншим способом, ніж 10, 20 або 30 років тому. Система забезпечення таємності до цього ще не адаптувалася ».
Президент США Барак Обама визнає наявність проблеми. У минулому році він розпорядився переглянути заходи щодо дотримання головних секретів уряду. У травні цього року американський уряд вперше розкрив розмір свого ядерного арсеналу. А у вересні глава Національної розвідки і міністр оборони озвучили сукупний бюджет розвідки.
Ефтергуд називає ці зміни дуже важливими:
«Уряд чинив опір розкриттям цієї інформації кілька десятків років. Той факт, що вона нарешті може бути офіційно опублікована в рамках стандартних процедур означає, що система не повністю закостеніла. Певна пластичність ще є ».
Однак скорочення числа секретів не зупинить хакерів, що намагаються зламати захищені мережі. У квітні цього року компанія China Telecom протягом 18 хвилин направляла близько 15 відсотків всього інтернет-трафіку США та інших країн через китайські сервери. За даними Американо-китайської комісії з огляду економіки і безпеки, передана інформація містила повідомлення американського уряду і військових, причому її обсяг істотно перевищував витік на WikiLeaks. Поки неясно, як ця інформація була чи буде використана.
Девід Гевіртц, директор Американського інституту стратегічної перспективи, вважає кібервійну неминучою, тому що вона дуже доступна і ефективна для того, щоб її ігнорувати.
«Кібертероризм подібний раку. Він з’їдає державу зсередини, на відміну від традиційного тероризму, за якого проблеми в наявності », — говорить Гевіртц.
Він зазначає, що Сполучені Штати зараз зайняті поліпшенням кібербезпеки, проте це вимагає величезних зусиль у зв’язку з величезною кількістю уразливих місць. Урядові комп’ютерні мережі необхідно захистити не тільки від кібер-атак з боку інших держав і хакерів-зловмисників, але і від внутрішніх загроз, таких, як рядовий Меннінг. Завдяки доступності такої побутової електроніки, як комп’ютерні «флешки», цифрові фотоапарати та mp3-плеєри, будь-який користувач мережі може становити загрозу.
«Ці речі є сьогодні в усіх, так що у нас мільйони слабких місць замість одного або двох».
Рядовий Меннінг зараз знаходиться під військовим арештом, йому загрожують звинувачення в поширенні секретних документів. Поки він чекає суду, американська влада шукають рішення проблеми, яке одними технологіями забезпечити неможливо.
Голос Америки

Прокомментировать первым

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Подтвердите, что Вы не бот — выберите человечка с поднятой рукой: