WikiLeaks опублікував антиросійські висловлювання Лукашенка.

Президент Білорусії Олександр Лукашенко стверджував, що Росія спровокувала війну з Грузією і скаржився, що його змушують визнати незалежність Абхазії та Південної Осетії в обмін на дешевий російський газ. Про це йдеться в матеріалах американської дипломатичного листування, що потрапили в розпорядження сайту WikiLeaks. Документи опублікував журнал «Російський репортер».
Антиросійські висловлювання Лукашенка наводяться у звіті про його переговори з міністром закордонних справ Естонії Урмасом Паетом. Більшу частину півторагодинної зустрічі, що відбулася в жовтні 2009 року, президент Білорусі нібито присвятив нападкам на Росію.
Крім війни в Південній Осетії, Лукашенко торкнувся теми будівництва газопроводу «Північний потік». Як говориться у звіті, білоруський лідер сподівався, що Фінляндія, Швеція і Данія не схвалять цей проект. В якості альтернативи Лукашенко пропонував провести другу лінію газопроводу «Ямал-Європа», що проходить по території Білорусії. Цей проект, за словами Лукашенка, був би в 10 разів дешевше «Північного потоку».
У числі з потрапивших до WikiLeaks документів також виявився звіт про поїздку президента Білорусії до Вільнюса, під час якої Лукашенко розповів міністру закордонних справ Литви Вігаудасу Ушацкасу про своє ставлення до президента і прем’єр-міністра Росії. На думку Лукашенко, Дмитро Медведєв набирає політичну вагу і за своїм впливом зрівнявся з Володимиром Путіним. Як зазначив білоруський лідер, стало незрозуміло, «хто буде справжнім босом» в Росії в найближчі роки.
Говорячи про відносини з європейськими країнами, Лукашенко поскаржився, що ЄС не надає йому ніякої допомоги у відповідь на невизнання Південної Осетії і Абхазії, а також на те, що Білорусь захищає кордони Євросоюзу від нелегальної імміграції. Лукашенко послався на досвід України, яка провела численні реформи заради зближення з ЄС і НАТО, але не добилася ніякого результату на цьому шляху.
У матеріалах WikiLeaks також містяться відгуки Лукашенко про білоруську опозицію. У відповідь на закиди в утиску опозиційних рухів Лукашенко заявив, що його супротивники не становлять загрози і ніколи не зможуть об’єднатися. Він також зазначив, що деякі опозиціонери раніше були його союзниками, з якими він «пив горілку і розпутнічав».
Лента.ру